کتاب «رؤیای سفر، سوئیس» برای گردشگران ایرانی منتشر شد


چهارمین جلد از مجموعه‌ کتابهای راهنمای سفر به شهرها و کشورها با عنوان «رؤیای سفر، سوئیس» با حمایت‌های شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی اسرا پرواز («ایوار») در ۳۵۱ صفحه و همکاری انتشارات نوسده منتشر شد.
شرکت ایوار ضمن توسعه‌ی مقاصد و مسیرهای سفر، در اندیشه‌ی بهبود کیفیت و ارتقای رضایت گردشگران بوده و با انتشار این مجموعه در پی درخواست مسافران، سعی در فهم درست و درک دقیق مسافران ایرانی از مقاصد گردشگری خارجی و خلق خاطرات دلنشین برای آنها دارد. این‏بار نیز تلاش شده تا نسبت به تهیه‌ی جلد دیگری از مجموعه‌‌ی ذیربط اقدام شود. از این رو با همکاری گروه نویسندگان و هنرمندان از جمله راهنمایان گردشگری مقصد مورد نظر، اقدام به تولید محتوای ارزشمند و به‌روز برای مسافرین کشور سوئیس کرده ‌است.
این مجموعه‌ به منظور «آموختن بهتر» و «خلق خاطرات شیرین‌تر از سفر» تدوین می‌شود و حاصل تولید محتوای ناب و دقیقی ‌است که از سوی تیمی مسئول برای سلایق مختلف مسافران ایرانی شخصی‌سازی شده است.
گردشگر ایرانی با مطالعه‌ی هشت فصل نخستین این کتاب با کلیاتی اعم از مهمترین جاذبه‏های سوئیس، جغرافیا و مزایای رقابتی این مقصد، تاریخ این کشور و نقش آن در روابط سیاسی و اقتصادی جهان، هنر شامل معماری، نقاشی، موسیقی، سینما و ادبیات اهالی این کشور، مهمترین بخش‌های اقتصادی و صنعتی آن، جاذبه‏های گردشگری ورزشی و طبیعت‏گردی، خوراک محلی و مهمترین رویدادهای فصلی این سرزمین آشنا خواهد شد.
شرح روابط متقابل سیاسی-فرهنگی ایران و سوئیس در فصل ۹ از نظر خواهد گذشت.
در فصول ۱۰ تا ۱۲ به شرح جاذبه‏های گردشگری شهرهای مختلف سوئیس پرداخته شده است. زوریخ، برن، بازل، لوسرن، سن-گال، تسرمات، اینترلاکن، فریبور و خور در سوئیسِ آلمانی‏زبان مورد توجه قرار گرفته‌اند. ابنیه‌ی تاریخی نظیر کلیساها، بافت‏ها و خیابان‏های تاریخی، موزه‏ها، باغ وحش، قلعه‏ها، مراکز خرید، کافه و رستوران‏ها، آبشار و رود راین از مهمترین دیدنی‏های برشمرده هستند.
فصل ۱۱ به معرفی جذابیت‏های شهرهای منتخب فرانسه‏زبان اختصاص دارد. ژنو با موزه‏ها، پارک‏ها و دیگر جاذبه‏های ملی و بین‏المللی‏اش و شهرهای نیون، لوزان، مونترو، ووه و نوشاتل در این بخش به گردشگران معرفی می‏شوند.
لوگانو و لوکارنو نماینده‌ی شهرهای ایتالیایی‏زبان کشور سوئیس در این کتاب هستند.
توصیه‏های سفر در ادامه‌ی این فصول راهگشای سفر امن برای مسافران خواهد بود؛ اطلاعات کلیدی گردشگری سوئیس، نکات ایمنی و مهمترین اپلیکیشن‌های کاربردی در این بخش معرفی شده‌اند.
این جلد از مجموعه‌ی کتابهای راهنمای سفر به شهرها و کشورها نیز حاوی کوتاه‌نوشت‌های تکمیلی در قالب «راز»، «پیشنهاد راهنما»، «مشاهیر»، «جالب است بدانید که» و «سفرنامه» است.
«رؤیای سفر، سوئیس» به کمک تکنولوژی QRcode با مسیریابی ۹۳ مقصد در بخش آلمانی‏زبان، ۵۱ مقصد در بخش فرانسه‏زبان و ۱۶ مقصد در بخش ایتالیایی‏زبان این سفر را برای شما دلپذیرتر خواهد کرد.
سه نقشه‌ی کانتون‏های سوئیس، پراکنش زبان‌های رایج در این کشور و پنج مسیر پیشنهادی سفر نیز در این کتاب ارائه شده‏اند.
علاقه‌مندان از سراسر ایران برای تهیه‌ی این کتاب به قیمت ۴۰۰هزار تومان می‌توانند با شماره تلفن ۹۱۰۰۹۱۰۰-۰۲۱ شرکت ایوار تماس گرفته و یا به وبسایت www.gilgameshmag.com، شبکه‌های مجازی فصلنامه‌ی میراث و گردشگری گیلگمش و انتشارات نوسده مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *