درنای امید!

مثل داستان یوز، دُرنا هم کش و قوس‌های زیادی داشت و دارد.

اما ظاهرا این دفعه خبرهای خوبی در راه است و شاید بتوان گفت که به پیروزی نزدیک شده‌ایم، مگر این‌که باز اتفاق تازه‌ای بیفتد.

در یک کلام؛ گویا قرار است این دفعه نقش درنا بر روی پیراهن تیم ملی والیبال بنشیند.

علاقمندان می‌توانند کل فرآیند پیشنهاد و فعالیت‌های انجام شده برای درج نقش درنا بر روی پیراهن تیم ملی والیبال را از ۱۴ مهر ۱۳۹۳ تا امروز، در بخش “”ورزش و محیط زیست” همین سایت دنبال کنند.

این‌ موضوع که انجام بشود تکلیف من هم برای فعالیت‌هایم بعد از کنوانسیون ۲۰۱۷ بیشتر روشن می‌شود.


http://www.yjc.ir/fa/news/5448414/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%DA%A9-%D8%AF%D8%B1%D9%86%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86-%D8%AA%DB%8C%D9%85-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D9%85%DB%8C-%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%D8%AF

دیدگاه‌ها

 1. یه قدیمی

  چه قــدررر عااالی 🙂 🙂
  برقرار و پاینده باشی…
  پیروز و سربلند
  و همیشه سلامت

  دست مریـــــزاد…….
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. ارادتمندم.

 2. یه قدیمی

  آرش، یه پیشنهاد (البته احتمالا همچین ایده ای به ذهنت رسیده باشه)

  هرچند طرح ایدۀ گونه های در حال انقراض به عنوان نشان و سمبل و عملی شدنش تا به این مرحله با اون همه فراز و نشیب همراه بوده و اون همه مصیبت.. و با این همه دشواری به اینجا رسوندینش،
  اما به نظرم فقط به اینجا بسنده کردنش کافی نیست، مردم ما (یعنی اصولا ایجاد یه بینش جدید و ایجاد یک فرهنگ نو) کار بسیار دشواریه.. روی مردم باید خیلی کار کرد تا یه تربیت جدید و فرهنگ نو، درشون نهادینه بشه (مثل تفکیک زباله از درب منازل، تولیدنکردن و رها نکردن زباله در طبیعت)

  به نظرت چطوره که بشه اگر بعد از این مرحله، بتونی یه برنامه ای رو ترتیب بدی که مثلا دربارۀ یوز، بازیکنان فوتبال؛ یا دربارۀ درنا، بازیکنان والیبال (با اون تعدادی شون که بشه به توافق رسید)، اون ها رو به عنوان «سفیر» قرار داد تا بیان از «اهمیتِ» این گونه های در حال انقراض، و مراقب همه جانبه ای که از طرف «همۀ مردم» نیازه، صحبت کنند (مثلا در برنامه ای در یکی از شبکه های پربیننده) (چون ورزشی هم هست اگر شبکه سه باشه «در رویایی ترین حالت ممکن» که دیگه بی نظیر میشه)، بیان صحبت کن و و آغاز به فرهنگ سازی کنن..
  اینکه اون افراد، چهره های مردمی و ورزشی هستند و مردم راحت تر باهاشون ارتباط برقرار می کنن و
  حتی اگر تعدادی از مردم ه به کنه اهمیت موضوع هم پی نبرن و براشون ایجاد دغدغه نکنه ولی همینکه از اون افراد شنیدن، می تونه درشون تاثیر حتمی تری بذاره..

  و اینکه
  اون سفیرانِ حفظ و نجات یوز و درنا و… چه بگویند تا حق مطلب ادا بشه و چه برنامه هایی با حضور اونها ساخته بشه هم دیگه با متخصصینی چون تو باشه..

  اگر بشه همچین چیزی رو ترتیب داد، واقعا عالیه.. و تاثیرش بر فرهنگ مردم و اثر تربیتی اش، میتونه تضمین شده باشه…
  (هرچند که آگاهم که چه راه سختیه همچون ایده ای رو عملی کردن…)
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. اینها که میگی، همه طراحی شده. بعضی هاش هم اجر شده. برای اجرای بقیه موارد هم باید فعالیت بیشتری کرد.

 3. یه قدیمی

  دوباره سلام
  من داشتم راجع به همین ایده در اینترنت سرچ می کردم با این خبر برخورد کردم:
  (تاریخ خبر هم دقیقا دو سال پیش است؛ ۱۶ دی ۱۳۹۲)

  حسن تفتیان، سریع‌ترین دونده ایران سفیر یوزپلنگ ایرانی شد تا گامی در جهت حمایت از این حیوان که به شدت در معرض خطر انقراض است، برداشته باشد.
  به گزارش سایت رسمی فدراسیون دو و میدانی، انجمن حمایت از یوزپلنگ ایرانی از سریع‌ترین مرد ایران و سریع‌ترین دونده جوان آسیا خواست تا در راستای اطلاع‌رسانی به مردم سراسر ایران در خصوص در معرض خطر بودن این حیوان، به یاری آنها بشتابد.
  در دولت یازدهم، یکی از موضوعات جدی سازمان محیط زیست، حفظ و بقاء یوزپلنگ ایرانی بوده است و مسئولین این سازمان فعالیت‌های گسترده‌ای را در این خصوص آغاز کرده‌اند.
  تفتیان پس از قبول این مسئولیت در قالب پیامی هدف خود را از این اقدام بیان کرده اسـت: «(بودن یا نبودن) کار سختی نیست برای من که هم چون خودش از جنس سرعت و تاختنم. گرچه فاصله گام‌هایمان یکی نیست، اما من قد علم کرده‌ام برای آنچه میانمان یکی است(سرعت). چهارپای درنده فلات‌های سرزمینم را می‌گویم (یوزپلنگ ایرانی) که به قداست همین پسوند غرور آفرینش به حمایتش برخاسته‌ام، هر دو قهرمانیم در سرعت؛ من سریع‌ترین مرد تاریخ ایران، او سریع‌ترین درنده فلات‌هایش. هر دو می‌دویم؛ من برای فتح تمام ۱۰۰ مترهای جهان، ولی او برای بقای نسلش. اما دیگر چشمانت را دلواپس نخواهیم دید، بر قله‌های زادگاهت محکم و مغرور و مقتدر بایست!! من حسن تفتیان، سریع‌ترین مرد ایران، و تمامی حافظان حقوقت به حمایت از حفظ نسل و بقای خانواده تو، یوز پلنگ ایرانی نخواهیم گذاشت تا ایران زنده است تو بمیری.»

  http://hamshahrionline.ir/details/244844/Sport/trackandfield

  این اخبار واااقعا عالیه… عالی…
  ولی آرش.. خیلی جای کار بیشتری داره.. خیلی.. طوری که به چشم مردم عادی بیاد، اونها مطلع بشن، و در بدنۀ جامعه راه خودش رو پیدا کنه و تاثیر بگذاره
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. بله، باید بیشتر کار کرد. خیلی جای کار داریم فعلا.

 4. شاهین

  سلام؛
  انتخاب تصویر بزرگی که بعنوان طرح لوگو انتخاب شده ، آنرا بیشتر شبیه نقاشی کرده ، تا لوگو البته به نظرم بر روی پیراهن هم خوب مکان یابی نشده… البته این نظر شخصیه….
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. سپاس.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *