۴۳۲

عدد ۴۳۲ جالب است. علاقمندم آن را به شما بیشتر معرفی کنم:

قبل از هر چیز بگویم که در رابطه با این عدد در بسیاری از نوشتارها، اغراق شده است، ولی به‌عنوان یک عدد ویژه در اسطوره‌ها جای دارد.

چرخۀ یوگا (Yuga Cycle) اصطلاحی مرتبط با کیهان‌شناسی هندوهاست که در آن هر چرخۀ زمانی ۴.۳۲۰.۰۰۰ سال طول می‌کشد و چهار یوگا را که مضربی از عدد ۴۳۲ هستند تکرار می‌کند. به طور مثال «کالی یوگا» یکی از آنهاست که مدت ۴۳۲.۰۰۰ سال طول می‌کشد و «دی‌واپارا یوگا» ۸۶۴.۰۰۰ سال طول می‌کشد. 

اعداد فوق وقتی معنای بهتری پیدا می‌کنند که بدانیم تعداد ثانیه‌ها در یک روز، ۸۶.۴۰۰ و در نصف روز (۱۲ ساعت) ۴۳.۲۰۰ است.

یک کاهن بابِلی به نام berossus کتابی در رابطه با تاریخ و فرهنگ بابل در قرن دوم پیش از میلاد نوشته و در آن بارها به عدد ۴۳۲۰۰۰ اشاره کرده است و به‌قول او از زمان ساخته شدن شهر کیش (شهر باستانی تمدن سومر واقع در هشتاد کیلومتری جنوب بغداد) تا زمان وقوع توفان نوح ۴۳۲۰۰۰ سال طول کشیده است.

مضارب عدد ۴۳۲ در تقویم یهودیان و منطقه‌البروج نیز از اهمیت برخوردار است.

از این عدد با عنوان یکی از اعداد angel numbers هم یاد می‌شود.

یکی از مواردی که در رابطه با این عدد مطرح است، به اصوات مبتنی بر ۴۳۲هرتز برمی‌گردد. هرچند بر اساس آزمایشات علمی، تفاوت چندانی در تأثیر فرکانس اصوات موسیقایی ۴۴۰هرتز با ۴۳۲هرتز بر شنونده‌ها مشاهده نشده است، ولی بسیاری معتقدند که موسیقی‌های تنظیم شده بر روی ۴۳۲هرتز ملایم‌تر هستند، وضوح بیشتری ارائه می‌دهند و آرامش بیشتری به ارمغان می‌آورند.

پیشنهاد می‌کنم با یک جستجوی ساده در اینترنت به چند «موسیقی با فرکانس ۴۳۲هرتز» گوش کنید. همین عبارت داخل «» را که جستجو کنید، به نتیجه می‌رسید.

دیدگاه‌ها

 1. مهناز صفری

  سلام و احترام

  سپاس از شما
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. ارادت.

 2. شهرام

  سلام ضمن تبریک سال نو از مطاب بسیار زیبایی که در سایتتون قرار میدید سپاسگزارم ….خاطرات سفرنامه های سالهای ۸۹تا امروز را با دیدن پیج شما زنده نگه داشتم ….پاینده باشید .
  ارادتمند شهرام
  http://safar33.blogfa.com/
  ………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. زنده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *