چاپ و انتشار دو کتاب جدید از انتشارات نوسده

کتاب «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه‌ٔ باستانی» منتشر شد

کتاب «سرگذشت ایران در ۱۰۰ محوطه‌ٔ باستانی» به عنوان چهارمین جلد از مجموعه‌ٔ «ایران۱۰۰۱» به نویسندگی دکتر شادی گنجی در ۳۰۵ صفحه توسط انتشارات نوسده  منتشر شد.
این کتاب حاوی روایات محوطه‌های باستانی فراموش‌شده‌ای است که بستر زندگی پیشینیانی بوده‌اند کهِ فرهنگ امروزی ما بر شیوه‌ٔ زندگی آنها بنا شده است. بی‌شک شناخت این محوطه‌ها مسیر حصول پاسخ به پرسشهای تاریخی را هموار می‌کند.
در این جلد طی ۹ فصل به مشخصاتی نظیر مکان، سال کاوش، گروه کاوشگر، دلیل اهمیت، یافته‌های شاخص
و منتخبی از نتایج علمی در خصوص هر یک از دوره‌های پارینه‌سنگی، نوسنگی،  مس‌سنگی، مفرغ، آهن، هخامنشی، سلوکی و اشکانی، ساسانی و اسلامی پرداخته شده است.
صد محوطه‌ٔ باستانی منتخب در این کتاب همگی کاوش شده و قابل بازدید هستند؛ نتایج کاوش آنها منتشر شده و یافته‌هایشان به پرسش ویژه‌ای درباره‌ٔ گذشته‌ٔ ما پاسخ می‌دهند.‌

برای خرید آنلاین این کتاب به قیمت ۳۹۰ هزار تومان از سراسر ایران به وب‌سایت گیلگمش با آدرس www.gilgameshmag.com  یا صفحۀ اینستاگرام @gilgameshmagazine مراجعه کنید.

کتاب «۱۰۰ اثر ایران در موزه‌های جهان» منتشر شد

«۱۰۰ اثر ایران در موزه‌های جهان» عنوان پنجمین جلد از مجموعه‌ٔ «ایران ۱۰۰۱» است که در تیرماه ۱۴۰۲ به نویسندگی سحر امینی در ۲۴۷ صفحه توسط انتشارات نوسده در اختیار دوستداران ایران قرار گرفته است.
سعی شده در این کتاب میراث منقول ایرانی خار ج از کشور به علاقه‌مندان معرفی گردد.

گرچه پیشکش فرش‌های ابریشمی نفیس، پارچه‌های مخمل و زربفت و خلعتهای سلطنتی از سوی شاهان صفوی به پادشاهان سایر کشورها، سفرا و جهانگردان اروپایی، پیش از قرن نوزده میلادی گنجینه‌های سلطنتی اروپا را غنا می‌بخشید، علاقه‌ی ایشان به این اولین نمونه‌های ارزشمند هنر ایرانی با کاوش‌های باستان‌شناختی و مراودات سیاسی روزافزون شد.
در این کتاب بخش کوچکی از هزاران گنجینە‌ٔ ارزندە‌ٔ ایران در موزه‌ها و مجموعه‌های دنیا معرفی می‌شوند، آثاری که در هر برهه‌ای از زمان در پس خطوط و نقشها، به دست هنرمندی توانا خلق شده است.
در این کتاب با توجه به گستردگی موضوع و تعداد موزه‌ها و آثار هنری آنها سعی شده است تا اشیایی انتخاب شوند که علاوه بر ارزش تاریخی و هنری، موضوع جذابی برای خواننده داشته و تا حد امکان تمام دوره‌های تاریخی ایران را در برگیرد.
این آثار در سه بخش اصلی ایران باستان، سده‌های میانه و دورە‌ٔ معاصر تقسیم و در ده فصل معرفی شده اند.‌
برای خرید آنلاین این کتاب به قیمت ۳۵۰ هزار تومان از سراسر ایران به وب‌سایت گیلگمش با آدرس www.gilgameshmag.com  یا صفحۀ اینستاگرام @gilgameshmagazine مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها

  1. سیما

    دلخوشی‌ها کم نیست …
    …………………………………………………………………………………………….
    جواب: سلام. نه نیست. اگر نگرانی‌ها اجازه بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *