لطفا برداشت سیاسی نشود

دوست دارم جدای از همه‌ی تفکرات و اعتقادات سیاسی، از شبکه‌ی خبری “بی‌بی‌سی فارسی” تشکر کنم. علت این تشکر، آشتی‌دادن کشورها و اقوام فارسی زبان است که در جغرافیای “ایران فرهنگی” زندگی می‌کنند.
در این شبکه می‌توان آهنگ خوش زبان فارسی را با لهجه‌ی ایرانی، افغانی و تاجیک شنید. ما ایرانی‌ها که زبان فارسی را فقط متعلق به خود می‌دانستیم و به فارسی صحبت‌کردنمان غرٌه بودیم، حالا می‌توانیم با لهجه‌‌های متنوع پسرعموهایمان آشنا شویم و کم‌کم با آن‌ها انس بگیریم.
در این شبکه از خبرنگاران و تحلیل‌گران، فارغ از این‌که از کدام‌یک از کشورهای فارسی‌زبان باشند، استفاده می‌شود و هنرمندان، موسیقیدانان و فیلم‌سازان و … به بهترین نحو معرفی می‌شوند.
کاری که شبکه خبری “بی‌بی‌سی فارسی” انجام می‌دهد، فعالیتی است که یکی از شبکه‌های متعدد رادیویی و تلویزیونی کشورمان می‌بایست انجام دهد و از راه مشترکات زبانی و فرهنگی با کشورهای همسایه، دوستی و ارتباط برقرار کند.
احساسی که در من به‌وجود آمده این است که در خارج از کشورم، آدم‌هایی هستند که مثل ما صحبت می‌کنند و باعث افتخارند. به همین سادگی.

دیدگاه‌ها

 1. محمد سوزنچی

  سلام آرش جان
  برداشت سیاسی چیه داداش
  از قدیم گفتن …………………………….. چه حاجت به بیان است
  ولی با این حال راتس میگویی.
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.

 2. مهناز

  سلام
  اتفاقا”اونا فارسی تر ازما صحبت میکنند.خیلی ها بخصوص اونای که توی شهرهای بزرگ مخصوصا”تهران زندگی میکنن(البته سوء تفاهم نشه) ، از هر ده کلمه ای که میگن، نه تاش فرنگیه واسه اینکه نشون بدن چقدر با فرهنگ و با کلاس هستن!
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.

 3. Fariba

  سلام
  یه چیزی بگم گاهی هم بکار بردن کلمات فرنگی واقعا بخاطر نمایش کلاس و فرهنگ نیست
  واقعا بعضی کلمات انگلیسی خیلی گویاتر است برای بیان بعضی مفاهیم ، با وجود وطن پرستی (البته بروش خودم)،معتقدم که تعصب خوب نیست.
  ضمن اینکه بعضی از ما کارمون سرو کله زدن با این خارجیهاست و اجبار در بکارگیری زبان خارجی و ناخود آگاه موقع صحبت به فارسی، این کلمات به زبان میاید یعنی شاید عادت شده
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.

 4. ماندانا

  سلام آقا آرش باهاتون موافقم

  امکانش هست درمورد هواپیمای چین کمی اطلاعات بهم بدی چرا هواپیمای امارات با چین اینقدر قیمتش متفاوت هست آیا واقعا در پرواز هرنفر چهارصد هزارتومان اضافه بدیم نیازی هست یا نه ازشما میپرسم چون چندباری رو به اونجا سفر داشتید مرسی
  ……………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. اگر نمی خواهید پول زیاد خرج کنید با همون پرواز چینی برید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *