جریان یعنی این …

امروز صبح دو نفر از کارشناسان بیمه دانا را ملاقات کردم. این دوستان طرحی را پیشنهاد کرده بودند مبنی بر بیمه یوزپلنگ آسیایی. درواقع می خواهند بیمه ای همچون بیمه انسان برای یوزپلنگ طراحی و اجرا کنند. این کار ظاهرا در خارج از ایران مرسوم است اما در ایران، خیر.

در میان گقتگوهایمان، بنده پیشنهاد کردم حالا که بیمه دانا قرار است چنین اتفاقی را رقم بزند، برای گونه های گیاهی هم طرح مشابهی را برنامه ریزی کند. و در ادامه گفتم که بیایید برای گل سوسن چلچراغ، لاله واژگون و درختان کمیاب هم طرح بیمه ای بنویسید.

فکر کنم مورد پسندشان واقع شد.

البته در این میان به بیمه راهنمایان گردشگری هم اشاره کردم و برای حضور در جشن راهنمایان دعوتشان کردم.

پی نوشت: کلا این روزها در یک حالت بین ترس و امید زندگی می کنم. نمی دانم داستان یوز به کجا ختم می شود؟ هر نیمه شب از خواب بیدار می شوم و راه جدیدی که برای دنبال کردن قضییه به ذهنم می رسد را می نویسم. ترس و امید سیستم ذهنی ام را در یک حالت آماده باش “دفاع برای بقا” قرار داده. نمی دانم چه خواهد شد…

دیدگاه‌ها

 1. مرمر

  امیدوارم که همه چیز به خوبی پیش بره.
  , مهم اینه که همه ی انرژیتون رو گذاشتید و آخر کار هرچی بشه (امیدوارم مثبت باشه) از خودتون و کارتون راضی باشید.
  ……………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. نه. اگر به نتیجه نرسه، بدجوری افسرده میشم. خیلی براش خون دل خوردم. خیلی. فقط در هفته گذشته چندین مرتبه دچار سردرد شدید شدم. چهار روز پیش از شدت فشار و استرس، تمام دست و پایم می لرزید…

 2. سعید

  آرش خان شما اینقدر قدرت و انرژی و اراده داری که بدون شک از این کار هم نتیجه عالی و خوبی خواهی گرفت حتی اگر دیگران نخواهند و سنگی اندازند بی شک شما بالاترین موفقیت ها عالی ترین نتیجه ها رو کسب خواهی کرد !
  هرچند کوچیک ولی پشتت هستیم و همراهیم 🙂

  عالی باشی و پرقدرت چون کوه !
  ……………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سپاس از تو. شما لطف داری. من واقعا از حمایت تو و بقیه دوستانم تشکر و قدردانی میکنم.

 3. مریم.ص

  درود و خسته نباشید
  من به انرژی وزحمات خالصانه شما ایمان دارم و همینطور به اراده وپشتکارتون ،تا همینجا هم اتفاقای خوبی پیش اومده در این زمینه و انشالا به نتیجه دلخواه میرسه،
  بهتره علاوه برتلاشی که میکنید به خدا توکل کنین و انرژی و سلامتیتونو حفظ کنید چرا که تا آخر کار بهش نیاز دارید،
  هرچی فکر کردم که چه کاری از دستم درین زمینه بر میاد که منم به عنوان یک ایرانی ادای دینی کنم فکرم به جایی نرسید الا خبر رسانی و کمک گرفتن از دوستانم،
  در هر صورت اگه کاری باشه که از دستم بر بیاد خوشحال میشم که بتونم انجام وظیفه کنم.
  شاد و پر انرژی باشید و البته پر امید.
  ……………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام.سپاس از شما. من شخصا به پشتیبانی دوستانم و نه هیچ کس دیگه، قدم جلو میزارم.

 4. مروارید

  سلام
  آرش عزیز کاملا واضح است چنین موج مثبتی را ایمان محکمی هدایت میکند،که یقینا این درخت را به ثمر مینشاند. البته همواره ایده آل های انسانهای خلاق جلوتر از واقعیات عمل میکند شاید نتیجه ای که این کار خواهد داشت برای شما پایین تر از انتظارتان باشد اما آنچه شما کردید فوق العاده بود، به باور من ایده شما ناممکنی را ممکن کرد . فقط ایده نیود ایمان شما به کارتان بود نتیجه هر چه باشد مهم این است شما آنچه در توان داشتید بکاربستید بقیه این جریان به عواملی بستگی دارد که همگی در قدرت اختیار و مدیریت شما نیست! بهتر است کمی ،فقط به اندازه یک روز! این جریان را رها کنید ، ذهن خود را آزاد کنید،به آن حتی فکر هم نکنید ، اجازه دهید آرامش از دست رفته تان برگردد یقین داشته باشید با نیروی بیشتری جریان را پیش میبرید.
  شبها قبل از خواب دم نوش گل گاوزبان همراه با اسطوخودوس برای یک خواب آرام به شما کمک میکند. این جریان خواهد گذشت ، ایده شما و همکاری دوستان شاهکار دیگری را رقم میزد. یقین دارم.
  پایدار باشی و پرتوان
  ……………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سپاس از محبتتان. وقتی در جلسات مربوط به یوز شرکت می کنم و اخبار و افکار منفی به سمتم هجوم می آورد، تنها چیزی که امیدوارم نگه می دارد، حمایت و پشتیبانی دوستانی همچون شماست.

 5. پگاه

  الان مشخص هست که نماد تیم ملی در جام جهانی بشه؟؟
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. هم بله، هم خیر. موضوع خیلی پیچیده است.

 6. سمیه

  سلام
  ترس من از اینه که یوزپلنگ بمونه ولی تو نمونی. فکر کنم تو جام جهانی بعدی باید تصویر تو رو روی پیراهن بازیکنان تیم ملی درج کنند. البته اگه تا جام جهانی بعدی اثری از تو مونده باشه
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. من حاضرم. حاضرم بمیرم ولی به مردم بگم که چرا باید همبستگی داشته باشیم، چرا باید محیط زیست رو به خواست های حقیر خودمون ترجیح بدیم و چرا نباید حسادت بورزیم.

 7. sayeh

  salam lotfn aroom bashid nasod ham nashod.
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. باید بشه. اگر نشه، برای مدت زیادی افسردگی خواهم گرفت.

 8. پروین میرعنایت

  امیدوارم که این همه تلاش صادقانه به ثمر بشینه

  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. امیدوارم. سپاس از محبت و توجه شما.

 9. پروین میرعنایت

  من یه سوال تخصصی دارم: شما این همه ایده ی ناب رو از کجا میارین ؟؟؟ حرف نداره
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. اینکه ایده مطرح می کنم مهم نیست، مهم اینه که میخوام به هموطنانم جرات بدم که ایده مطرح کنند. این پیامی است که میخواهم منتقل کنم. این یکی از بزرگترین اهداف زندگی ام است.

 10. فهیمه

  افکار بزرگ ،مردان بزرگ را می طلبد.مطمئن باشید قلبی که برای سرافرازی مملکت و ملتش می تپد،خدا با اوست.برایتان آرامش و پایداری تا تحقق اهدافتان،آرزو می کنم.
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سپاس از محبت شما.

 11. عاطفه

  آرش عزیز
  استرس خیلی برای سلامتیت بده و بدنت و ضعیف میکنه در برابر کوچیکترین بیماری ها.
  اگه باور داشته باشی که این پروژه به اتمام میرسه قطعا همین طور خواهد شد.
  ما کنارتیم….
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سپاس از تو عاطفه عزیز.

 12. بردیا

  افسردگی! چه راحت به زبان می آورید! داخل شدن به آن خیلی سخت نیست که بیرون آمدن از آن دشوار است و مشکل… اگر یک جریان بخواهد اینچنین بر شما تاثیر بگذارد که خودتان اقرار به افسردگی می کنید یعنی دارید خود را برایش آماده می کنید. افسردگی را از کسانی که در آن گرفتار شده اند ببینید تا هرگز هرگز هرگز به آن فکر هم نکنید.
  …………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. فکر می کنم با شما موافق هستم. احتمالا شما درست می گویید. اما آنچه من از آن حرف میزنم عدم وجود انرژی لازم و گونه ای از افسردگی است که بر اثر آن نیرویی برای انجام کارها برایم باقی نمیگذارد.

 13. پروین میرعنایت

  بعداز به ثمرسیدن پروژه یوز برید سراغ قطع درختان سرخدار گلستان.اونم به یه جریان خودجوش نیازداره چون هیچ مقام مسئولی به فکرش نیست
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. راستش فکر نمی کنم تا آخر این پروژه هم بمونم. کار داره جوری جلو میره که خیلی مورد قبولم نیست. حرمت یک چیزهایی داره شکسته میشه. از طرفی دلم میخواد برای وطنم کاری کنم، از طرفی دلم نمیخواد وارد کارهایی بشم که دوست ندارم.

 14. نغمه

  سلام قبلا ثابت کردید که موفق میشوید
  بنظرم اگر نقش یوز رو داخل سینی قلم زنی کنیم کار قشنگیه . نقوش( انسان، گیاه و حیوان) داستانی و حماسی زیاد در قلم زنی استفاده میشوند. در همین رابطه با یکی از دوستانم آقای مجتبی احقاقی که هنرمند قلم زنی هستند صحبت کردم و دارند یک نمونه کار آماده میکنند.
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. خیلی خوبه. سپاس.

 15. پروین میرعنایت

  بین بد و بدتر ،بد را انتخاب کنید. بمونید بهتر از رفتنه
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام.

 16. Masi

  شما اینو در مورد خودتون قبول داشته باشین یا نه، اما هرگز ایده و فکرهاتون تک نقطه ایی و تک هدفی نبوده و نیست، دقیقا جریان داره و جریان سازه !

  پایدار باشین مرد بزرگ ِ جریان ساز .🙏🏻🌿🍃
  ………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. محبت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *