بازگشت “چیتبال ها”

“چیتبال” ها هنوز سفر می کنند. آخرین دفعه که خود من دیدمشان در زمان برگزاری هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری در شهر مشهد بود. این دفعه هر دو با هم بودند. هر دو هم کارت راهنمای گردشگری همراهشان بود.

“چیتبال دلبر” و “چیتبال کوشکی” کارت راهنمای گردشگری بر سینه زدند و به همراه ۳۱ گونه در معرض خطر دیگر، در هشتمین گردهمایی راهنمایان گردشگری مشهد شرکت کردند.

و اما توجه شما را جلب می کنم به خواندن سفرنامه هندوستان “چیتبال دلبر” به قلم دوست عزیزم، “مریم قرایی”:

لطفا بر روی لینک d8b3d981d8b1d986d8a7d985d987-d987d986d8afd988d8b3d8aad8a7d986 کلیک کنید و بعد از دانلود شدن، مطالعه بفرمایید.

همچنین چند ماه پیش، دوست بسیار گرامی، سرکار خانم “رویا ملکی” یک گروه گردشگر لیتوانیایی را به همراهی “چیتبال دلبر” راهنمایی کرده که هر وقت بتوانم با تطبیق عکس ها و نوشته ها، سفرنامه ایشان را هم آماده خواهم کرد.

دیدگاه‌ها

 1. مهدیس

  سلام. خیلی سفرنامه عالی بود. سپاس بسیار از خانم مریم قرایی عزیز. داشتم فکر می‌کردم نوشتن از زبان یا درباره دو تا عروسک که پشتشون یه داستان تاثیرگذار و پر از پیچیدگی هم هست چقدر می‌تونه فرصت خوبی باشه برای خیال پردازی، گفتن هزار حرف نگفته و پرداختن به هزار نکته جامانده. از همه کسانی که با خلق و هم‌قدمی با این دو یوز مسافر فرصت اندیشیدن به فراتر از روزمرگی‌ها رو برای من بوجود آوردن بی‌نهایت سپاسگزارم. (فقط آرش بزرگوار عکس‌ها بسیاری کوچک شده بودند و تقریباً به همین دلیل جزییاتشون معلوم نبود.)
  پیشاپیش نوروز رو شاد باش می‌گم و در سال جدید براتون آرزوی آرامش و شادی می‌کنم.
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام بر مهدیس عزیز. سال نو برای تو و خانواده محترمت هم خجسته باد. بله، بعضی از عکس ها کوچکه.

 2. عزیزمحمدی

  بهار ، بستر مهر است و دفتر معرفت ، قصه هستی است . حکایت وابستگی ها و فراموش خستگی ها . بهاران با تمام رمز و راز و زیبایش مبارک باشد . سالی پر از خیر و برکت و شادی و سلامتی ، برایتان آرزومندم .
  …………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سال نو بر شما خجسته.

 3. خاطره

  درود بر تو آرش عزیز

  نوروزت همایون باد.
  سپاس فراوان.از مریم عزیز که واقعا وقت گذاشته و این سفرنامه رو با جزییات تمام نوشته.
  به امید موفقیت،تندرستی،پیروزی و روزهایی سرشار از عشق برای همه.
  بازم ممنون مریم جانّ.من واقعا لذت بردم
  ……………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. زنده باد تو و مریم.

 4. نگین

  با سلام و سپاس فراوان از مریم عزیز ٬ این دفعه هم مثل سفرنامه قبل عالی و کامل.با خوندن تک تک کلمات احساسی به من دست داد ک انگار در سفر همراه با دلبر دوست داشتنی و شما بودم.بی صبرانه منتظر سفرنامه بعدی از شما عزیز خوش ذوق هستم.
  مانا و سبز باشید.
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. سپاس از محبت و توجه شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *