شهرهای خلاق در راهند

امروز (شنبه، 14 دی) از قول “نجفی” (رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) خبری در خبرگزاری ها منتشر شده مبنی بر انتخاب “کیش” به عنوان “شهر خلاق”.

انتشار این خبر خوشحالم کرد به این دلیل که:

حدود چند ماه پیش از دوست عزیزم، “ماندانا نوران”تقاضا کردم چند متن در رابطه با “گردشگری خلاق” و “شبکه شهرهای خلاق” یونسکو ترجمه کند. او این کار را انجام داد که به زودی در مجله “ایرانا” چاپ خواهد شد. در پی آن جلسه ای در جمع راهنمایان “انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران” برای معرفی “گردشگری خلاق” و “شبکه شهرهای خلاق” برگزار کردیم.

بنده از قبل نیز در پی این بودم که به عنوان سومین همایش پس از برگزاری 1- جشنواره سفرنگاری ناصرخسرو و 2- گردشگری ادبی، همایش گردشگری خلاق را برگزار کنیم. موضوعی که بسیار مهم است و امیدواریم که انجامش دهیم.

در همین حین با توجه به 7 موضوع مطرح در “شبکه شهرهای خلاق”، پیشنهاد ایجاد “شبکه مناطق آزاد خلاق” برای 7 منطقه آزاد کشور را به آقای دکتر انصاری (مدیر عامل هلدینگ مارکوپولو) مطرح کردم.

با همکاری جناب آقای دکتر انصاری طرح به گوش جناب آقای رحمانی موحد (معاون گردشگری) و در پی آن جناب آقای نجفی (رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری) رسید و امروز شاهد این خبر هستیم.

ضمنا به این آدرس هم مراجعه بفرمایید:

http://nooraghayee.com/?p=18360

دیدگاه ها

 1. نیلوفر فریدنی( راهنمای فرانسه زبان)

  با سلام و تبریک
  بسی باعث خوشوقتی است کیش که شهری جوان در قیاس با بسیاری از شهرهای کهن ایران است به مدد آگاهی از تمام پتانسیل های موجود گردشکری در دو دهه اخیر چنان رشدی داشته است که به عنوان الگوی شهر خلاق برگزیده شده است.
  امیدوارم سایر شهرها هم برای رسیدن به شاخصه های یک شهر خلاق بر یکدیگر پیشی گیرند
  به امید ایرانی آباد
  برقرار باشید
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. این مفهوم (گردشگری خلاق و شهر خلاق) باید دقیق مورد بررسی قرار بگیره، وگرنه کار درست پیش نمیره.

 2. مهرناز

  با عرض سلام خدمت استاد ارجمند.سوالی داشتم در مورد اینکه علت انتخاب کیش به عنوان شهر خلاق چیست؟یا به عبارتی کیش در چه رشته ای عضو شبکه شهر های خلاق حساب شده است؟ اگر پاسخ دهید ممنون می شوم. با سپاس
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. من هم از این موضوع چیز نمیدونم و البته کمی متعجبم.

 3. Maryam

  سلام به شما استاد محترم
  شاید فقط بتونم براتون آرزوی موفقیت کنم، فکر نکنم کار دیگه ای از دستم بر بیاد.
  به یاری خدا موفق باشید بیش از پیش.
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. ارادتمندم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *