خانه نقلی: سفر به کاشان

در تاریخ 7 و 8 مهرماه به همراه چند تن از دانشجویان راهنمای گردشگری (از موسسه آوای جلب سیاحان) به کاشان سفر کردیم. نیت اصلی امان حضور در مراسم “قالی شویان” (یا قالی شوران، آیینی که هر ساله در دومین جمعه ی مهرماه در مشهد اردهال برگزار می شود) بود. به دلایلی نتوانستیم در این مراسم حضور پیدا کنیم، اما سفر خوبی بود.

این آخرین عکس متعلق به “کیان”، کوچکترین عضو “خانه نقلی” است. درضمن کسانی که به خانه نقلی می روند می توانند حسین میرزاجانی نوش آبادی را هم در آنجا ملاقات کنند.

دیدگاه ها

 1. سام

  آرش جان به بهانه ی یه سلام پس از چند ماه این مطلب رو دیدم برام جالب بود برات می نویسم… ببخشید به تصاویری که گذاشتی بی ربط بود:

  در معبدی گربه ای وجود داشت که هنگام مراقبه راهبان مزاحم تمرکز آنان می شد . بنابراین استاد بزرگ دستور داد هر وقت زمان مراقبه می رسد یک نفر گربه را گرفته و به ته باغ ببرد و به درختی ببندد . این روال سال ها ادامه پیدا کرد و یکی از اصول کار آن مذهب شد .
  سال ها بعد استاد بزرگ در گذشت . گربه هم مرد . راهبان آن معبد گربه ای خریدند و به معبد آوردند تا هنگام مراقبه به درخت ببندند تا اصول مراقبه را درست به جای آورده باشند . سالها بعد استاد بزرگ دیگری رساله ای نوشت در باره ی اهمیت بستن گربه” !
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام به تو و سپاس.

 2. نازي

  خيلي قشنگه عاشق كاشان با اون خانه هاي رويايي قديميش هستم انگار هنوز آدمهاي اونجا يك جوري دارند ما رو از گوشه كنار خونه شون نگاه ميكنند كاشان كوچيك ولي دوست داشتني .
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام.

 3. علیرضا

  سلام.عکسهای بیشتری ازآنجابگذاریدچون بسیارزیبامیباشد.متشکرم
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. الان دوربین ندارم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *