بازگشت به صفحه نخست

اطلاعات سفر به ایتالیا

نام کشور:  ایتالیا 
موقعیت کشور:  جنوب اروپای مرکزی 
موقعیت جغرافیایی:  شبه جزیره 
همسایگان:  فرانسه، سویس، اتریش و اسلوونی 
جمعیت:  ۶٠٫۴١٨٫٧١
دین:  کاتولیک 
مساحت:  ٣٠١٫٣٣٨ کیلومتر مربع
فاصله از ایران:  ۳۴۱۵ کیلومتر 
واحد پول:  یورو
آب و هوا:  مدیترانه‌ای 
پیش شماره:  ٣٩ 
زمان محلی:  دو ساعت و نیم عقب‌تر از ایران 
ولتاژ برق:  ۲۳۰ ولت
قرارداد Roaming با ایرانسل دارد:  http://www.irancell.ir/Layer3/?id=409
قرارداد Roaming با همراه اول دارد:  http://www.mci.ir/web/guest/252

منبع: www.zoraq.com

ایتالیا
ایتالیا که نام رسمی‌اش جمهوری ایتالیایی است، در جنوب اروپای مرکزی قرار گرفته. این کشور از شمال با فرانسه، سویس، اتریش و اسلوونی- در امتداد کوه‌های آلپ- همسایه است و تا جنوب، به صورت شبه‌جزیره کشیده شده است. ایتالیا بزرگ‌ترین جزیره‌های دریای مدیترانه- سیسیل و ساردنیا- و جزیره‌های کوچک‌تری را هم در بر می‌گیرد و دو کشور سان‌مارینو و واتیکان هم درش قرار گرفته‌اند؛ آب و هوای معتدل فصلی دارد و با جمعیت ۶٠ میلیونی خود، ششمین کشور پرجمعیت اروپا و بیست‌وسومین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود.
پایتخت ایتالیا، رم است که مدت‌ها مرکز سیاسی تمدن غربی و پایتخت امپراتوری روم به شمار می‌رفت. بعد از فروپاشی امپراتوری روم، ایتالیا بارها مورد تاراج قرار گرفت، با این حال بعدها رنسانس آن‌جا متولد شد. در پی دوران پیدایش دوباره (Risorgimento)، استان‌های ایتالیا در ١٨۶١ با هم یکی شدند و کشور ایتالیا را تشکیل دادند. طی دو دهه‌ی آخر قرن نوزدهم، ایتالیا با تسلط بر لیبی، اریتره، سومالی، اتیوپی، آلبانی، رودس و دوازده جزیره امپراتوری‌ مستعمراتی‌ای تشکیل داد که در تیانجین چین هم یک امتیاز انحصاری داشت.
ایتالیای مدرن امروز، جمهوری دموکراتیک دارد و در صف ٨ کشور صنعتی جهان قرار گرفته. سطح زندگی در ایتالیا در حد استاندارد بالا قرار دارد و از لحاظ کیفیت زندگی، جزء فهرست ١٠ کشور برتر جهان است. این کشور، یکی از اعضای اتحادیه‌ی اروپاست و در گروه ٨، گروه ٢٠ و ناتو عضویت دارد. ایتالیا همچنین عضو سازمان همکاری و گسترش اقتصادی، سازمان تجارت جهانی، کنسول اروپا، اتحادیه‌ی اروپای غربی و سازمان ملل است؛ از لحاظ بودجه‌ی دفاع جهانی، در رده‌ی نهم بوده و بخشی از تسلیحات اتمی ناتو را در اختیار دارد.
در واقع، ایتالیا نقش بزرگی در ارتش اروپایی و جهانی دارد. این کشور قدرت‌مند، از لحاظ سیاسی، اجتماعی و اقتصادی، در کنار کشورهای انگلستان، فرانسه، آلمان و روسیه قرار می‌گیرد. در آخر باید به این نکته اشاره کرد که ایتالیا سطح سواد بالایی دارد.

…………………………………………………………………

بهترین وقت سفر
آب و هوای ایتالیا مثل سایر کشورهای مدیترانه‌ای است. تابستان‌هایش گرم و خشک‌اند و ژوییه (تیر)، گرم‌ترین ماه سال است. شمال کشور، زمستان‌های سردی دارد که اغلب با برف همراه‌اند؛ بر خلاف زمستان‌های ملایمی که جنوب می‌گذراند. برخی مناطق جنوبی، در تمام فصل بارش، رنگ باران را نمی‌بینند. رشته‌کوه‌های ایتالیا، تاثیر مهمی بر آب و هوا می‌گذارند، بنابراین با سفر از این شهر به آن شهر، ممکن است آب و هوای مختلفی را تجربه کنید. اما کی به آن‌جا برویم؟
یک جواب بی‌درنگ برای این سوال هست: هر وقتی که شد! اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بهترین زمان سفر، بین آوریل تا ژوئن (اواسط فروردین تا اواخر خرداد) است. آن موقع هوا آفتابی است، بدون این که زیادی گرم باشد. دور و بر شهرها پر از گل‌های بهاری است و توریست‌های تابستانی هنوز به آن‌جا سرازیر نشده‌اند. در ماه‌های ژوییه و آگوست (تیر و مرداد) بیشتر ایتالیایی‌ها به جاده می‌زنند. در این دو ماه سعی کنید به آن‌جا نروید، چون هوا داغ، قیمت‌ها بالا و کشور در حال کباب شدن است.
می‌گویند ایتالیا سرزمین ابدی آفتاب مدیترانه‌ای ‌است. خوب، این را زیاد راست نمی‌گویند! در کوه‌های آلپ زمستان‌ها طولانی و شدیدند، اولین برف در ماه نوامبر (آبان) می‌بارد و یخبندان ماه ژوئن (خرداد) هم زیاد غیر معمول نیست. فصل اسکی که بشود، حوالی آلپ قیمت‌ها بالا می‌رود. البته کوه‌ها تا حدی ناحیه‌ی لومباردی را از زمستان‌های سخت اروپای شمالی حفظ می‌کنند، اما ابر و باران آن دور و برها زیاد پیدا می‌شوند، آن‌قدری که می‌گویند میلان، لندن ِ ایتالیاست.
در عوض، فلورانس در دره‌ای بین تپه‌های فراوان قرار گرفته که باعث می‌شود گرمای تابستان‌هایش عین آتش جهنم باشد. رم، تابستان گرم و زمستان معتدل دارد. این وضع آب و هوا تا جنوب هم ادامه دارد: در سیسیلی و ساردنیا زمستان‌ها زیادی معتدل‌اند و تابستان‌ها گرم و خشک و طولانی.

………………………………………………………………………

جشن‌ها و جشنواره‌ها

فوریه- آوریل
جشن سنتاگاتا (٣ تا ۵ فوریه):
یک میلیون کاتانیایی به همراه گردشگران، جعبه‌ی اشیای متبرکه‌ی نقره‌ای را دنبال می‌کنند.

ساگرا دل ماندورلو این فیوره (نخستین یکشنبه‌ی فوریه):
جشنواره‌ی شکوفه‌های بادام، جشنواره‌ای مردمی است که در آگریجنتو و در هوای آزاد به همراه موزیک و نمایش برگزار می‌شود. ساسارتیلیا (یکشنبه و سه‌شنبه‌ی پیش از ماه روزه):
نام جشنهایی است که در اوریستانو برگزار می‌شود. در این جشن، مسابقه‌ای با اسب‌سواران لباس مبدل پوشیده برگزار می‌شود.

اسکوپیو دل کارو (یکشنبه‌ی عید پاک):
آتش‌بازی‌هایی در میدان دوئوموی فلورانس برگزار می‌شود.

مه
جشن سنت‌ِفیزیو (١ مه):
نقش برجسته‌ای از پشتیبان ساردینیا، در سرتاسر کالیاری نمایش داده می‌شود.

جشن سن نیکولا (حدود ٧ تا ٩ مه):
در این جشن، پیکره‌ای از مقدس باری را در دریا می‌چرخانند.

پروچسیونه دی سرپاری (نخستین پنجشنبه‌ی مه):
این جشن، با گرداندن پیکره‌ای از دومینیک مقدس در کوکولو برگزار می‌شود.

جشن سن جنارو (نخستین یکشنبه‌ی مه، ١٩ سپتامبر و ١۶ دسامبر):
هواداران باایمان، در کلیسای جامع ناپل جمع می‌شوند، تا در آنجا به انتظار آغشتن خود به خون سن جنارو بنشینند.

کورسا دی چری (١۵ مه):
سه تیم، با چرو (ستون چوبی سنگینی، که پیکره‌ی یکی از مقدسان رقیب بر سر آن قرار گرفته) را در خیابانهای گوبیو ، به یاد سنتوبالدو ، پشتیبان شهر، با هم مسابقه می‌دهند.

کاوالکاتا ساردا (دومین تا واپسین یکشنبه‌ی مه):
صدها تن ساردنیایی، با جامه‌های رنگارنگ سنتی، در ساساری جمع می‌شوند تا سالگرد پیروزی‌شان در سال ١٠٠٠ میلادی بر ساراسن‌ها را جشن بگیرند.

پالیو دلا بالسترا (واپسین یکشنبه‌ی مه):
مسابقه‌ی کمان پولادی در گوبیو برگزار می‌شود. مردان گوبیو و سانسپولکرو ، با جامه‌های و جنگ‌ابزار قدیمی به میدان می‌آیند.

چیکلو دی اسپتاکولی کلاسیچی (اواسط مه تا اواسط ژوئن):
برای برگزاری این جشنواره‌ی یونانی، سنگهایی باستانی از سیراکوز آورده می‌شود، تا یاد آمفی‌تاتر سده‌ی پنجم حفظ شود.

ژوئن
جوکو دل پونته (واپسین یکشنبه‌ی ژوئن):
دو گروه، با جامه‌هایی قدیمی برای رسیدن به پل متسو در پیزا که به نام پل بازی مشهور است، با هم مسابقه می‌دهند.

اینفیوراتا (٢١ ژوئن):
به مناسبت جشن کورپوس دومینی ، در چند شهر (شامل بولسنا و جنتسانو نزدیک رم، اسپلو در اومبریا و نوتو در سیسیل) خیابانها را با گل تزیین می‌کنند.

جشن سن جووانی (٢۴ ژوئن):
به همراه مسابقات کالچوستوریکو ، یک مدل فوتبال قدیمی، در میدان سنتا کروچه ‌ی فلورانس برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی دوئه موندی (اواخر ژوئن تا اواسط ژوییه):
جشنواره‌ی دو جهان، نام رویدادهایی هنری چون موزیک، تاتر، رقص و… که در اسپولتو برگزار می‌شود، است.

ژوییه
ایل پایو ( ٢ژوییه):
مسابقه‌ی خطرناک اسب‌سواری بدون زین با جامه‌ی سنتی در میدان سینا برگزار می‌شود.

اردیا (۶ و ٧ ژوییه):
این جشن که خطرناکتر از جشن پالیو است، همان اسب‌سواری یاد شده، ولی این بار به همراه تیراندازی است و در سدیلو به یاد پیروزی امپراتور رمی کنستانتین بر ماکسنتیوس در ٣١٢ میلادی برگزار می‌شود.

کویینتانا (دومین شنبه‌ی ژوییه و نخستین یکشنبه‌ی آگوست):
صدها تن از مردم با جامه‌ی سده‌ی پانزدهمی، در یک دوره مسابقه در اسکولی پیچنو شرکت می‌کنند.

جشن ردنتوره ( سومین هفته‌ی ژوییه):
یکی از پرطرف‌دارترین جشنواره‌های ونیز است، که با آتش‌بازی‌هایی بر بالای سن مارکو همراه است. یک پل شناور به منظور ارتباط کلیسای ردنتوره در جودکا با بقیه‌ی ونیز ساخته شده است.

تائورمینا ارته (ژوییه و آگوست):
فیلم‌ها، تئاتر و کنسرت‌هایی از فهرست جهانی، تائورمینا را به ستاره‌ی تابستانی سیسیل، تبدیل می‌سازد.

آگوست
ای کندلیری (١۴ آگوست):
در ساساری، مردم با جامه‌های قدیمی به میدان می‌آیند و شمع‌دانهای چوبی بسیار سنگین را در سرتاسر شهر می‌گردانند.

ایل پالیو (١۶ آگوست):
تکرار همان مسابقه‌ی اسب سواری معروف در سیناست.

جشن ردنتوره (٢٨ و ٢٩ آگوست):
این جشنواره‌ی مردمی، با شرکت هزاران تن از مردمان جزیره، با جامه‌هایی سنتی در نوئورو برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی جهانی فیلم ونیز (اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر):
نمایش سینمای ونیز، در لیدو برگزار می‌شود.

سپتامبر
پالیو دلا بالسترا (نخستین یکشنبه‌ی سپتامبر):
سنسپولکرو در استان توسکانی، میزبان مسابقه‌های کمان پولادی از بازیکنان گوبیو می‌شود.

رگاتاستوریکا (نخستین یکشنبه‌ی سپتامبر):
مسابقه‌ی کرجی‌رانی تاریخی، با قایق‌های گوندولا و دیگر قایق‌های مسابقه، در آبراه بزرگ ونیز برگزار می‌شود.

اکتبر
سالونه اینترناتسیوناله دل گوستو (یک سال در میان هر اکتبر):
سالهای سال است، که غذاهای خانگی در تورینو درست می‌کنند.

نوامبر
جشن مادونا دلا سلوته (٢١ نوامبر):
برای سپاسگزاری از رهایی بیماری طاعون در سال ١۶٣٠ میلادی، در کلیسای سنتا ماریا دلا سلوته برگزار می‌شود.

دسامبر
ناتاله :
هفته‌های پیش از کریسمس، همراه با رویدادهای مذهبی بسیاری است. بسیاری از کلیساها، صحنه‌هایی از تولد مسیح را درست می‌کنند، که به آن، پرزپی گفته می‌شود و این رویدادها، به ویژه در ناپل شهرت دارد.

…………………………………………………………………

غذا و باقی قضایا
غذاهای ایتالیایی که در خود ایتالیا سرو می‌شود، با آن چیزی که در امریکا و اروپای غربی به اسم غذای ایتالیایی به خورد مردم داده می‌شود، خیلی فرق دارد. غذاهای ایتالیایی از متنوع‌ترین غذاهای جهان هستند و به هر ناحیه، شهر یا حتی روستا هم که سفر کنید، غذاهای خاص خود را دارند. این مسئله به جغرافیای ایتالیا هم برمی‌گردد که شبه جزیره‌ی دراز و باریکی است که از خاک اروپا در دریای مدیترانه پیش رفته است، به‌اضافه‌ی دو جزیره‌ی سیسیل و ساردنیا که در طرف جنوب و غرب آن قرار دارند. داخل شبه جزیره و شمال آن کوهستانی است و چون در گذشته ارتباط مناطق شمالی و کوهستانی با دو نوار ساحلی امکان‌پذیر نبوده، فرهنگ سرزمین ایتالیا از زمان‌های کهن، به دو شاخه‌ی شمالی و جنوبی و برّی و بحری تقسیم شده است.
سواحل جنوبی شبه جزیره را در زمان‌های کهن، مهاجران و مستعمره‌نشینان یونانی آباد کردند که دریانورد و ماهی‌خوار بودند و با خورد و خوراک اقوام شرقی‌تر، به‌خصوص ایرانیان هم کمابیش آشنایی داشتند. مردم سواحل جنوب از زمان یونانیان تا امروز، طبعاً خورد و خوراک خود را از دریا –آدریاتیک در شرق و مدیترانه در غرب- به دست می‌آورده‌اند. از لحاظ این مردم، هر چه از دریا گرفته شود خوردنی است. از این روست که ماهی، و میوه‌های دریا به‌طور کلی در آشپزی جنوب ایتالیا نقش مهمی بسیار دارد، به طوری که حتی به بسیاری از سالادها و غذاهای غیردریایی هم اندکی ساردین یا ماهی مُتوی تازه یا شور اضافه می‌کنند.
در مقابل، بومیان ناحیه‌ی شمالی ایتالیا که در گذشته اترودیا نامیده می‌شده، به کشاورزی، شکار و دامداری می‌پرداختند و خورد و خوراکشان بیشتر گوشت و نان و تره‌بار بوده. این تفاوت، امروزه هم تا حدی میان آشپزی جنوب و شمال ایتالیا به چشم می‌خورد. مخصوصاً که به فراورده‌های غذایی خاص هر منطقه هم بستگی دارد. برای مثال، شهر میلان در شمال شبه جزیره، میان دره‌ی پو و دامنه‌های سبز کوه‌های آلپ قرار دارد. در دره‌ی رود پو برنج کاشته می‌شود و چراگاه‌های دامنه‌ی آلپ هم محل پرورش دام است. طبیعی است که در آشپزی این منطقه گوشت و کره و برنج بیشتر از جاهای دیگر مصرف دارد. خوراک معروف اُسّوبوکو –ماهیچه‌ی گوساله با مغز قلم- که غالباً با نوعی کته یا دمی خورده می‌شود، از این منطقه آمده است. پنیر نرم و پرچربی گورگونزولا ، ریزوتّو (دمی برنج) و پِلُنتا (بلغور ذرت) هم محصول همین منطقه است. از طرف دیگر، بندر ونیز که کنار دریای آدریاتیک قرار دارد و قرن‌ها کانون داد و ستد با مشرق بوده، شهری است که بازارهایش پر از ماهی و میوه‌های دریاست و از پنجره‌ی آشپزخانه‌هایش بوی غذاهای دریایی و ادویه‌های شرقی بیرون می‌زند. ناپل، در ساحل جنوبی شبه جزیره و در کنار دریای مدیترانه، شهر پیتزا و پاستاست: غذاهایی که نه تنها سایر شهرهای ایتالیا، بلکه در واقع بیشتر شهرهای جهان را تسخیر کرده‌اند؛ و شهر سس‌ها و خورش‌های سرخ رنگِ گوجه‌فرنگی و فلفل قرمز.
اما دو چیز در همه‌ی غذاهای ایتالیایی مشترک است: یکی تازگی مواد اولیه و دیگری سادگی در پخت و پز. در شهرهای ایتالیا، هر محلی بازار خاص خود را دارد و هر کدبانویی، خواربار روزانه‌ی خود را صبح همان روز، از بازار محلی تهیه می‌کند. استفاده از مواد فریز شده هم خیلی مرسوم نیست و ایتالیایی‌ها، استفاده از محصولات فصل برای تهیه‌ی غذا را نشانه‌ی ذوق سلیم می‌دانند. همچنین، شیوه‌های پخت و پز در ایتالیا پیچیده و دراز مدت نیست. غذاهای اصلی –نان، پاستا، پلنتا، ریزوتّو و مینسترونه (آش تره‌بار)- همه غذاهای ساده‌ای هستند که در مدت کوتاهی آماده می‌شوند. خوراک‌ها و خورش‌های ایتالیایی هم در سادگی و آسانی دست کمی از این‌ها ندارند. با این حال، عطر و طعم و رنگ غذاهای ایتالیایی همیشه قوی است و از چند ماده‌ی غذایی معین به دست می‌آید. این مواد عبارتند از:
- آب‌غوره: از غوره‌ی تازه می‌گیرند و نظیر آب‌غوره‌ی ایرانی است.
- ادویه: در آشپزی ایتالیایی برای معطر کردن غذا از جوز بویا، دارچین، میخک و فلفل سیاه یا سفید استفاده می‌کنند که در آشپزی فرانسوی به نام «چار ادویه» معروف است، با این تفاوت که ایتالیایی‌ها معمولاً این ادویه‌ها را مخلوط نمی‌کنند و معمولاً به هر غذایی یکی از آن‌ها را اضافه می‌کنند. میخک را به صورت درسته در یک پیاز پوست گرفته فرو می‌کنند و در دیگ بسیاری از سوپ‌ها و سس‌ها می‌اندازند و اندکی جوز بویای ساییده را هم به غذاهای زیادی از جمله اسفناج پخته، سس سفید، خوراک قارچ، راگو، خورش‌ها، سوپ ماهی و کمپوت اضافه می‌کنند.
- پنیر: در ایتالیا بیش از ۴٠٠ نوع پنیر ساخته می‌شود که غالباً از شمال کشور می‌آیند. این پنیرها را می‌توان به سه دسته‌ی نرم، نیمه نرم و سفت تقسیم کرد. پنیرهای نرم مانند گورگونزولا که پنیر کپک‌دار بسیار چربی است، معمولاً سر سفره به عنوان پیش‌غذا یا در پایان غذا و با میوه‌ی دسر خورده می‌شوند و در آشپزی مصرف چندانی ندارند. پنیرهای نیمه نرم غالباً فرآورده‌ی جنوب‌اند و در پیتزا به کار می‌روند. معروف‌ترین این پنیرها موتزارلا است که چیزی شبیه آن در ایران هم تولید می‌شود. پارمزان (یا به تلفظ ایتالیایی پارمیجانو) و رمانو، نمونه‌های پنیر سفت‌اند که به صورت رنده شده در بسیاری از غذاهای ایتالیایی به کار می‌روند. پنیر همیشه سر سفره‌ی ایتالیایی هست و اصولاً کمتر غذایی بدون پنیر آماده می‌شود.
- حبوبات: هم در سوپ‌های ایتالیایی استفاده می‌شوند و هم با روغن زیتون، روی میز پیش‌غذا. رایج‌ترین بُنشن‌های ایتالیایی لوبیای سفید، لوبیای قرمز، نخود و باقلای سبز هستند که فرق محسوسی هم با بنشن ایرانی ندارند.
- روغن زیتون: از زمان باستان تنها چربی آشپزی جنوب ایتالیا بوده که بعدها به شمال هم رفته، به طوری که امروزه بخشی از عطر و طعم غذاهایی ایتالیایی از روغن زیتون است. بر حسب کیفیت زیتون، بو، رنگ و مقدار مواد معلق، روغن زیتون به چند درجه تقسیم می‌شود و هر کدام در غذاهای خاصی استفاده می‌شود، اما به طور کلی می‌توان گفت که روغن زیتون بودار و سبز را در سالادها و غذاهای خام به کار می‌برند و روغن‌های کم‌بو و کم‌رنگ را در غذاهای پخته. روغن زیتون بودار و سبزرنگ، برای مردم ایتالیا موهبتی است که هیچ چیز جایش را نمی‌گیرد.  - زیتون: در جنوب ایتالیا ده‌ها نوع زیتون به دست می‌آید که از لحاظ رنگ و مزه و اندازه و مقدار گوشت با هم تفاوت دارند. بعضی از انواع زیتون به قدری درشت است که با آن چیزی شبیه دلمه درست می‌کنند. از لحاظ ما، می‌توان زیتون را به دو نوع سبز و سیاه تقسیم کرد. زیتون سبز معمولاً در خوراک مرغ و خرگوش و گوشت؛ و زیتون سیاه در پاستا و خوراک ماهی و میوه‌های دریا به کار می‌رود. انواع زیتون درسته یا هسته گرفته یا میان‌پر هم به عنوان اردور خورده می‌شود. در هر حال زیتون به شکلی از اشکال خود، پای اصلی سفره‌ی ایتالیایی است.
- سبزی‌های تازه و خشک: در بیشتر غذاهای ایتالیایی نوعی سبزی معطر به کار می‌رود. این سبزی‌ها عبارتند از: ریحان، جعفری، ترخون، رزماری، برگ بو و… مقدار سبزی همیشه اندک است.
- سیر: در بیشتر غذاهای ایتالیایی اندکی سیر را به صورت خام یا تفت‌داده در روغن می‌ریزند. سیر ایتالیایی با سیر ایرانی فرقی ندارد، منتها در ایتالیا سیر را فقط اندکی تفت می‌دهند و پیش از آن که رنگ و عطر آن برگردد، برمی‌دارند.
- گوجه‌فرنگی: این گیاه امریکایی در اواخر قرن شانزدهم به ایتالیا وارد شد و حدود یک قرن طول کشید تا توانست در خاک این کشور ریشه بدواند. نخستین پایگاه او منطقه‌ی ناپل بود و از آن‌جا به جاهای دیگر لشکر کشید. امروزه تمام خاک ایتالیا در تصرف
گوجه‌فرنگی است، به طوری که در این کشور کمتر غذایی را بدون مزه و رنگ گوجه‌فرنگی (و البته پنیر) می‌بینیم؛ به ویژه تقریباً به همه‌ی خورش‌های پاستا چاشنی گوجه‌فرنگی زده می‌شود. این رنگ و مزه در ایتالیا از جاهای دیگر قوی‌تر است، از این رو که گوجه‌فرنگی ایتالیایی غالباً از نوع کم آب و پرگوشت است که در ناحیه‌ی مدیترانه خوب بار می‌آید. در ایتالیا، گوجه‌فرنگی را معمولاً رسیده از بته می‌چینند تا رنگ و مزه‌ی آن کاملاً پخته شده باشد، مگر گوجه‌فرنگی سالاد که از نوع گرد یا دلمه‌ای است و آن را کمی کال و سفت می‌چینند.
- ماهی و میوه‌های دریا: از بیست ایالت ایتالیا، پانزده ایالت در کنار دو دریای پربار مدیترانه و آدریاتیک قرار دارد؛ در پنج ایالت دور از دریا هم دریاچه و رودخانه‌ی پرماهی فراوان است. از این روست که مردم این کشور ماهی‌خوارند و گاهی هفته‌ای هفت روز ماهی می‌خورند. گذشته از تنوع ماهی، تنوع پخت و پز ماهی هم در آشپزی ایتالیایی به اندازه‌ای است که در هیچ جای دیگر نظیر آن دیده نمی‌شود. جانوران دریایی برای مردم ایتالیا «میوه‌های دریا» هستند؛ به نظر آن‌ها بهترین راه آماده کردن میوه‌های دریا این است که آن‌ها را تازه و خام در بشقاب بگذاریم و چند قطره آب‌لیمو روی ان‌ها بچکانیم و اندکی نمک و فلفل بپاشیم. «سالاد میوه‌ی دریا» که در بیشتر رستوران‌های کنار دریا به عنوان اردور عرضه می‌شود، ترکیبی است از میگو، شاه‌میگو، حلزون دریایی، هشت پا، ماهی مرکب و چند نوع گوش‌ماهی. سس این سالاد مرکب است از آب لیمو، خردل، سیر، جعفری ساطوری، نمک، فلفل سفید و روغن زیتون فراوان. هر گاه بخواهند این سالاد سیرکننده باشد، چند برش سیب‌زمینی آب‌پز هم به آن اضافه می‌کنند. غذای معروف دیگری که در این رستوران‌ها تهیه می‌شود، ریزوتّو آلا مارینارا است که می‌توان آن را دمی دریایی نامید و مخلوطی است از برنج با ماهی و پیاز و کره و چندجور میوه‌ی دریا. سالاد میوه‌ی دریا و دمی دریایی را مدتی است توریست‌ها کشف کرده‌اند (یا در بعضی موارد توی کتشان رفته است)، به طوری که هر کس به ایتالیا برود و از این غذاها نخورد، مانند زائری است که از زیارت بقعه‌ی مقدسی غفلت کرده باشد.

شام و ناهار ایتالیایی اگر از صبحانه‌ی ایتالیایی که معمولاً یک فنجان قهوه و کمی نان و مربا یا نان شیرینی است بگذریم، باید گفت که مردم این کشور در شبانه‌روز دو نوبت غذا می‌خورند: ناهار و شام. ناهار یک ساعت بعد از ظهر با آنتی‌پاستو (پیش‌غذا) شروع می‌شود و دو دور غذا به دنبال آن می‌آید. دور اول معمولاً یک ماده‌ی نشاسته‌ای است، مانند پاستا، پلنتا یا برنج که آن را ساده، یعنی بدون خورش یا سس می‌خورند. دور دوم یا غذای اصلی، ماهی یا گوشت یا مرغ است، که با یکی دو جور تره‌بار یا سالاد سر سفره می‌آید. اما بسیار پیش می‌آید که دور اول پاستا با نوعی خورش باشد، که در این صورت دور دوم حذف می‌شود. دسر معمولاً میوه‌ی تازه است که با یکی از انواع پنیر می‌خورند. ناهار با نوشیدن یک فنجان قهوه‌ی ساده به پایان می‌رسد.
شام ایتالیایی معمولاً با یک فنجان سوپ رقیق شروع می‌شود، مگر این که سوپ جای غذای اصلی را هم بگیرد، که در آن صورت ممکن است بسیار مایه‌دار باشد و مقداری پاستا هم در آن بریزند، اما غذای اصلی که معمولاً گوشت یا مرغ یا ماهی است، ممکن است با سیب‌زمینی یا سالاد همراه باشد. پس از غذای اصلی هم میوه‌ی تازه صرف می‌شود.
نان سفید ایتالیایی که مغز نرم و پوسته‌ی برشته‌ای دارد، همیشه سر سفره حاضر است، ولی در ایتالیا برخلاف جاهای دیگر اروپا هرگز با کره خورده نمی‌شود، مگر آن‌که نان کره مالیده قسمتی از آنتی‌پاستو باشد.
در رستوران‌های ایتالیا معمولاً میز رنگینی از انواع آنتی‌پاستو چیده شده است که مشتریان پس از سفارش دادن غذای اصلی به سراغ آن می‌روند و با یک بشقاب پر از غذاهای نغز سبک - و گاهی هم سنگین - برمی‌گردند. این رسم، چنان که می‌دانیم، امروز کمابیش عالم‌گیر شده است.
در ایتالیا، غذاهای روی میز آنتی‌پاستو به سه دسته تقسیم می‌شوند: اَفِتاتو ، یعنی ورقه‌های ژامبون و انواع کالباس و سوسیس نرم و خشک و دودی و مانند این‌ها؛ آنتی‌پاستو دی پشه ، یعنی پیش‌غذای ماهی یا میوه‌های دریا؛ و میستو ، یعنی مخلوط، که معمولاً مرکب است از لوبیا، چند نوع ماهی، چند رنگ زیتون، تخم‌مرغ سفت، فلفل کبابی، انواع دلمه و انواع تره‌‌بار در سس گوجه‌فرنگی یا در سس ترش و شیرین.
پاستا، چنان که اشاره شد، ممکن است به عنوان دور اول غذا خورده شود، که در این صورت معمولاً همراه پنیر یا کره است و به ندرت با خورش یا سس. در شمال ایتالیا، پلنتا (بلغور ذرت) و برنج جای پاستا را می‌گیرند. پلنتا را به صورت نوعی دمی یا شله درست می‌کنند که ممکن است با کره یا –به عنوان غذای اصلی- با نوعی خورش خورده شود. معروف‌ترین شیوه‌ی پخت برنج در ایتالیا ریزوتّو نام دارد که در واقع نوعی دمی است، تفاوتش هم با دمی ما در این است که برنج آن را اول در کمی روغن و پیاز تفت می‌دهند و بعد آب ِ آن را اضافه می‌کنند.
غذای اصلی در سفره‌ی ایتالیایی، معمولاً خوراک ماهی یا مرغ یا گوشت است، گرچه گاهی نوعی خوراک تخم‌مرغ یا تره‌بار و پنیر جای آن را می‌گیرد. در جنوب ماهی و در شمال مرغ و گوشت بیشتر خورده می‌شود. روش طبخ هم بیشتر به صورت پختن در سس است تا کباب و بریان کردن. در این خوراک‌ها همیشه علاوه بر پیاز و سیر و یکی از چار ادویه، مقداری سبزی معطر تازه یا خشک، فلفل قرمز یا سبز و گوجه‌فرنگی یا رب آن به کار می‌رود؛ از این رو رنگ و عطر و چاشنی خوراک‌های ایتالیایی از آن‌چه در سایر
کشورهای اروپایی می‌بینیم، قوی‌تر است. دسر، گاهی کیک و شیرینی است و گاهی میوه‌های تازه با پنیر. در رستوران‌ها علاوه بر این‌ها، معمولاً بستنی ایتالیایی هم سرو می‌شود که بسیار نغز و رنگارنگ است و بازار جهان را به دست گرفته.
در فاصله‌ی میان صبحانه و ناهار و شام، ایتالیایی‌ها هرچه بتوانند در کافه می‌نشینند و قهوه‌ی اسپرسو می‌نوشند. گاهی علاوه بر اندکی شکر، یک برش لیمو هم در قهوه‌ی خود می‌اندازند. شیر فقط به قهوه‌ی صبحانه ممکن است اضافه شود.
این برنامه البته روال شام و ناهار سنتی ایتالیاست؛ امروز در کوچه و خیابان شهرهای این کشور هم مانند جاهای دیگر انواع ساندویچ و پیتزا و سوسیس و مانند این‌ها به فروش می‌رسد. در واقع ایتالیایی‌ها پیش‌آهنگ این نوع غذاهای سردستی و خیابانی هستند. نمونه‌ی بارز این‌ها پیتزاست که به همه‌جای دنیا رفته است.
پیتزا کلمه‌ای است ایتالیایی، معادل پای انگلیسی، به معنای نانی که با نان‌خورش یک‌جا کوره‌پز می‌شود. این نان به احتمال قوی از خاور میانه به سواحل ایتالیا رفته است، چون که شکل تافتون‌مانند آن با همه‌ی نان‌های اروپایی تفاوت دارد؛ به‌علاوه، هنوز هم اشکال قدیم پیتزا در بسیاری از نواحی ایران، کشورهای عربی و ترکیه دیده می‌شود.
شکل ایتالیایی پیتزا، گرده‌ی نان نازک و کوچکی است با کمی گوجه‌فرنگی خرد کرده و سبزی معطر و دو سه برش پنیر موتزارلا. این پیتزا را اولین بار، نانوایی ناپلی به نام رافائل اسپوزیتو به افتخار بازدید ملکه مارگریتا از ناپل درست کرد و موادی را به کار برد که درست به رنگ‌های پرچم ایتالیا هستند.
در سال‌های اشغال نظامی ایتالیا پس از جنگ جهانی دوم، سربازان امریکایی این غذا را در ناپل کشف کردند و نام آن را که پیتزا آلا ناپولتانا (پیتزا به شیوه‌ی ناپل) بود خلاصه کردند و با خود به امریکا بردند. در عوض بار آن را تا توانستند سنگین کردند و آن را به اشکال متنوع امروزی‌اش درآوردند. مردم سایر جاهای جهان پیتزا را از امریکایی‌ها گرفته‌اند. شکل جدید پیتزا از لحاظ اندازه‌ی نان و تنوع بار آن حد و حصری ندارد.

منبع: www.zoraq.com

۱۳۱ نظر در “اطلاعات سفر به ایتالیا”

 1. faraz نوشته است:

  می خوام شهریور برم ایتالیا,کسی رو ندارم که دعوت نامه برام بفرسته یا بتونم شینگن بگیرم واسه همین مجبورم با تور برم.میشه راهنمایی کنین.ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. راهش همینه که خودتون گفتید. با تور سفر کنید. اما اگر با تور سفر کنید نباید از تور جدا بشید. به هر حال به دفاتر خدمات مسافرتی رجوع کنید.

 2. sinisarman نوشته است:

  رویای ایتالیا رفتن رو دارم + تمام آرزوم رفتن به ایتالیاست + برای زندگی نه تفریح + ولی مشکلم اینه که هیچی بلد نیستم + حتی نمیدونم ویزا چیه !!!
  یکیرو میخوام که واسم دل بسوزونه و روشنم کنه + کسی هست ؟؟؟
  ……………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. به نظرم اول از همه خودت برای خودت دل بسوزون و یک کم اطلاعات کسب کن. ویزا به فارسی روادید ترجمه شده و به معنای اجازه ی یک کشور برای ورود به اتباع بیگانه است.

 3. علی رستگار نوشته است:

  با سلام.قصد مهاجرت به ایتالیا رو دارم.برای ادامه تحصیل.منو راهنمایی کن.با تشکر
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. متاسفانه در این رابطه اطلاعات چندانی ندارم.

 4. روشنک نوشته است:

  سلام … من میخوام بدونم چه مدت زمان لازمه که بتونم شهرهای فلورانس پیزا ونیز رم و میلان رو از لحاظ تاریخی بگردم و همچنین واتیکان و چه طور میتونم هزینه هامو به حداقل برسونم …. سفرم توی مهر ماه خواهد بود
  …………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. اگر بخواهید خوب ببینید حداقل ۸ روز وقت لازم دارید. ضمن اینکه برای دیدار از تابلوی شام آخر در میلان باید از قبل رزرو کنید. برای به حداقل رساندن هزینه ها راه های زیادی هست که اینجا جای خوبی برای گفتن همه ی راه ها نیست.

 5. reza نوشته است:

  ba salam,ye visaye 10 rooze gereftam,be nazaret che shahr haee ro beram behtare?shayad 2-3 roozesham beram barcelone
  …………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. به هر شهری که بری برات تازگی داره. موفق باشی.

 6. حمید نوشته است:

  با سلام . پسر خاله ام برای تحصیل به میلان رفته . من و خانمم برای۲ هفته میخواهیم شهریور ماه ۹۱ انجا برویم . چگونه بدون تور میتوانیم برویم.ایا درست است که باید ۶ ماه از تاریخ صدور پاسپورت گذشته باشد.ایا حتما باید حساب بانکی مان ۳۰ ملیون موجودی داشته باشد؟اگر این طور است از هر دویمان باید این گونه باشد؟با تشکر
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. لطفا برای دریافت اطلاعات صحیح به سفارتخانه ها تشریف ببرید و یا از یک دفتر خدمات مسافرتی معتبر بپرسید. من در این زمینه تخصص ندارم.

 7. بیتا نوشته است:

  سلام وقتتون بخیر
  من برای ۳ خرداد ۹۱ میخوام برم شهر باری در ایتالیا. میخواستم راهنماییم کنید شرایط آب و هوایی در اون زمان چطوره؟فاصله بین رم تا باری چند کیلومتره ؟ با توجه به اینکه فرصت چند روزه برای اقامت دارم چه شهر توریستی دیگه ای به بندر باری نزدیکه که فرصت کنم اونو هم ببینم
  و آیا اجناس در شهر های مورد نظر مثل ژاپن گران هستند یا نه ؟
  از لطفتون سپاسگزارم.
  ………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. من باری رو خوب نمی شناسم، اما در اون زمان که شما میری هوا رو به گرمی میره. به ژاپن نرفتم ولی تا جایی که می دونم ایتالیا از ژاپن ارزان تره.

 8. لیلی نوشته است:

  سلام آقای آرش عزیز. سال نو رو بهتون تبریک میگم. امیدوارم سال خوبی داشته باشین.
  من ساکن ایتالیا هستم با این حال بعضی از مطالبتون رو که خوندم برای تازگی داشت. ممنون از اطلاعات خوبتون.
  شبی که توی ویلا برگزه کنار مجسمه ی فردوسی با ایرانیها جمع شده بودین دیدمتون اما فرصت پیاده شدن از ماشین رو نداشتم.
  حس خیلی خوبی بهم دست داد وقتی دیدم ایرانیها دور فردوسی حلقه زدن و براش گل اوردن. خودتون بودین دیگه؟
  سایت جالبی دارید. موفق باشید.
  یا علی.
  …………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. بله، خودمون بودیم. چه مساله جالبی. به هر حال، هر جا هستید، شاد و سلامت باشید.

 9. لیلی نوشته است:

  راستی در مورد آب غوره نوشته بودید. من توی ۵ سالی که اینجا هستم تا به حال آبغوره ندیدم. اسم ایتالیاییشو میدونین؟ به جاش تا دلتون بخواد ایتالیایی ها سرکه مصرف میکنن. به اندازه ی روغن زیتون. اکثرا هم سرکه ی بالزامیک استفاده میکنن که دیگه از سالاد گرفته تا پاستا سرکه ی بالزامیک داره.
  یه غذای معروف دیگه هم دارن که از قلم افتاده بود راویولی هست که اینجا خیلی طرفدار داره. مثل پاستای مغزدار میمونه! که حالا این مغز میتونه پنیر و قارچ یا سبزیجات یا ماهی ساردین و … باشه.
  اگه ممکنه توی جشن ها و جشنواره هاتون از پاسکوا یا عید پاک هم بنویسین ممنون میشم.
  بازم ممنون از اطلاعات خوبتون.
  …………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. او ن اطلاعات (و فقط اون اطلاعات) از من نیست. منبعش رو نوشتم. موفق باشید.

 10. عباس نوشته است:

  سلام
  اوایل تیر قصد سفر به ایتالیا را دارم.می خواهم از میلان و ونیز و فلورانس و پیزا دیدن کنم .به نظر شما چند روز لازم است و با توجه به اینکه با همسر وفرزندم هستم .برای کاهش هزینه اقامت باید کجاها بروم؟شرایط هاستل چگونه است؟
  باتشکر
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. حداقل یک هفته وقت لازم داری. برای کاهش هزینه در فصل کم مسافر، به ایتالیا سفر کنید. شرایط هاستل ها با هم فرق می کند.

 11. سوگل نوشته است:

  سلام جناب نور آقایی .من و همسرم قصد داریم اواخر شهریور ماه به ایتالیا سفر کنیم.من دوست دارم که همه شهرهای ایتالیا رو ببینم .به نظر شما چند روز نیاز است و اینکه حدوده هزینه چقدر میشه؟؟؟؟؟ با تشکر
  …………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. روش های مختلف سفر، هزینه های مختلف رو می طلبه. من همه ی شهرهای ایتالیا و همه ی جاذبه های اون رو ندیدم که بتونم به شما بگم چند روز نیاز دارید.

 12. مریم نوشته است:

  سلام، من یک ماه و نیم شنگن دارم که ۲۴ می به امستردام وارد می شم و ۱ هفته بعد می خوام به ایتالیا برم .. شما فکر می کنید کدام شهرها رو بگردم بهتره مثلا بهترین دو تا شهر؟ و اینکه بعدش بهتره کدوم کشور برم؟ یعنی کدوم نزدیک تره ؟ اصلا چند روز ایتالیا بمو نم خوبه؟
  …………………………………………………………………………………………………………
  جواب: دو شهر ایتالیا: رم و فلورانس. کشورهای بعدی: فرانسه یا سوئیس. برای درک ایتالیا باید حداقل دو هفته در این کشور بمانید.

 13. somi نوشته است:

  سلام. میخواستم از اطلاعاتتون تشکر کنم و من و خواهرم ۷ می امسال قصد سفر به ایتالیا رو داریم و اطلاعات شما خیلی برام مفید بود چون هیچ چیزی از این سفر نمیدونستم . با توجه به اینکه شما در اونجا هستین ایا میدونید قیمت هتل ها یا جاهای خوب و ارزونش از چند یورو شروع میشه ؟مرسی
  ……………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. من در ایران زندگی می کنم. برای قیمت هتل ها به سایت zoraq.com و یا booking.com رجوع کنید.

 14. رضا نوشته است:

  سلام من می خواهم به ایتالیا مسافرت کنم و ۴ روز بیشتر نمی توانم وقت بزارم پیشنهاد کدوم شهر ها جهت بازدید می دهید ؟
  برای جابه جایی یسن شهرها از ترن استفاده کنم یا هواپیما ؟
  هزینه با توجه به هتل ۳ ستاره چقدر است ؟
  با تشکر از حوصله تان .
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. ۱- رم و فلورنس یا فقط رم. ۲- با ترن ۳- بستگی به خود شما داره که چه جوری سفر می کنید.

 15. هاشم نوشته است:

  سلام من می خواهم برای ادامه تحصیل مقطع ارشد ایتالیا باشم ولی سربازی نرفتم خواهش می کنم راهنمای کنید؟
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. در این موارد اطلاعاتی ندارم. متاسفم.

 16. احمد نوشته است:

  سلام من تابستان با بچههای کوچکم قصد سفر به ایتالیا را با ماشین دارم.ایا از نظر گرما دچار مشکل نمیشوم.میخواهم به سوییس والمان نیز بروم.توصیه خاصی برای من دارید.
  ……………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. در تابستان ایتالیا گرمه ولی شرایط سوئیس و آلمان بهتره. راستش نمی دونم دچار مشکل خواهید شد یا نه، ولی بهتره شرایط رو برای یک سفر بدون دغدغه مهیا کنید. موفق باشید.

 17. آزاده نوشته است:

  سلام . از پیزا به رم با قطار چند ساعت طول میکشه . اصلا با قطار رفتن منطقی هست ؟
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. تا به حال از رم به پیزا نرفتم. اگر بشه رفت، منطقی و خوبه. دیگر اینکه باید حدود ۲ ساعت طول بکشه.

 18. داود نوشته است:

  سلام من برای شرکت در کنفرانس علمی دعوتنامه سخنرانی دارم. و تاریخ اون هفتهاول مهرماه میباشد. میخواستم دببینم راه زمینی برای رفتن به ایتالیا حدودا چقدر طول میکشه؟ثانیا می تونم اونجا هتل نگیرم و در خانه دوستان بمونم؟ قیمتها و آب و هوادر مهرماه چطوره؟
  با تشکر
  ………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. مهرماه هوای ایتالیا خوبه و قیمت ها هم مناسب تره. از راه زمینی نرفتم تا بدونم. اما واقعا این چه سوالیه که شما از بنده می پرسی “ثانیا می تونم اونجا هتل نگیرم و در خانه دوستان بمونم؟”. راستی بنده باید به این سوال جواب بدم؟

 19. پریسا نوشته است:

  سلام
  من اواخر آبان میرم رم. از اونجا میخام برم ونیزالبته یکروزه. البته یکهفته در رم اقامت دارم چجوری برم ونیز
  لطفاً راهنمایی کنید
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. برید ایستگاه ترن (ترمینی)، بلیط ترن تندرو بگیرید، ۳ ساعت و ۴۸ دقیقه طول می کشه از رُم برید ونیز. موفق باشید.

 20. قاسم نوشته است:

  با سلام ما برای ابان تصمیم داریم بریم ایتالیا میخواستیم بدونیم با ترن میشه از رم رفت فرانسه و چقدر طول میکشه و از فلورانس تا رم چقدر با ترن راه است با تشکر
  ………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. با ترن میشه از ایتالیا به فرانسه رفت. از فلورانس تا رم هم با ترن سریع السیر حدود یک ساعت و نیم طول میکشه.

 21. ماریا نوشته است:

  سلام
  من می خوام یک سفره یک هفته ای برم
  هزینه تور ایتالیا
  حالا ۵ روز ۴روز ۳روز
  چه میزانه؟
  ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. سوالتون خیلی کلی است و بنده نمی تونم جواب بدم. درضمن بنده راهنمای تور هستم. بهتره جواب این سوال رو از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسید.

 22. مهر نوشته است:

  سلام
  من اواسط مهر به رم میرم.برای ۵ روز.لطفا منوراهنمایی کنید که چطور از وقتم استفاده کنم و همه جاهای دیدنی رم رو ببینم.ضمنا جاهای دیدنی رو بهم معرفی کنید.با تشکر
  …………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. دوست عزیز، من همه ی جاذبه های دیدنی رم رو تو سایتم و در سفرنامه ها نوشتم. لطفا کمی وقت بذارید و بخونید.

 23. مریم نوشته است:

  سلام ، من برنامه سفر ۵روزه به ایتالیا دارم ولی نمی دونم از کجا شروع کنم و برای هر شهر چند روز وقت بگذارم ؟ رم ، فلورانس،ونیز ، پیزا را حتما دوست دارم ببینم ، در ضمن تنها هم هستم نمی دونم چه زمانهایی را به سفر بین شهریم اختصاص بدم ، مدر ضمن یعد ار ایتالیا قصد سفر به پاریس دارم .ممنون اگر کمکم کنید
  …………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. بنده اطلاعات سفر ایتالیا رو در سفرنامه ها نوشتم. تصمیم گیری با خود شما.

 24. محمود نوشته است:

  سلام
  من در تارخ ۵آبان یک سفر نه روزه به ایتالیا دارم و برای یک کارگاه آموزشی با هزینه مرکز تحقیقات عبدالسلام می خوام برم شهر تریسته. در مورد چگونگی رفتن از شهر رم به تریسته و غذاهای معمول در تریسته سوال داشتم. میتونید یک کم به من راهنمایی کنید؟
  …………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. از رم ترن بگیرید به مقصد تریسته. همین.

 25. زاهد نوشته است:

  سلام
  من میخوام اواخر فوریه به Aosta vally برم. از تورین ۱۰۰ کیلومتر و از میلان ۱۵۰ تا فاطله داره. به نظر شما کدوم مسیر راحتتر و کم هزیینه تره و اصلا جهت مسافرت به ایتالیا کدوم شرکت هواپیمایی رو انتخاب کنیم بهتره و ارزون. با تشکر
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. واقعا جواب این سوالات شما رو نمی دونم. عذر می خوام.

 26. نرگس نوشته است:

  با سلام
  من و همسرم میخوایم تو خرداد ۹۲ برنامه سفر به ایتالیا بذاریم اما یه پسر ۲ساله دارم و نمیدونم تو این ماه شرایط اب و هوایی مناسبه و اگه نخوام با تور سفر کنم دچار مشکل میشم یا زیاد دردسری نداره؟ واینکه این تاریخ فصل کم مسافر محسوب میشه تا هزینه هامون کمتر بشه یا نه؟ و به نظر تون بهتره تو یه شهر مثلا رم هتل بگیریم و از شهرهای نزدیکش دیدن کنیم یا اینکه تو همون شهر اقامت کنیم؟ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. ۱- خیلی ها با بچه دو ماهه سفر می کنن، بچه شما که دو سالشه. ۲- اون تاریخ فصل پرمسافره و هوا هم گرمه. ۳- به نظرم تو خود شهر رم هتل بگیرید بهتره.

 27. سما نوشته است:

  سلام وسپاس من با همسرم ودختر ۶سالم تصمیم داریم اردیبهشت ۹۲ بریم ایتالیا اون زمان گرم نیست ؟وباتوجه به اینکه باتور میریم وفقط صبحانه داره هزینه نهار شام چطوره ؟ برای ۵روز چقدر هزینه غذامیشه ?ممنونم پاسخمو بدین.
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. اردیبهشت برای سفر به ایتالیا زمان خوبیه. برای هر وعده غذا باید حداقل ۱۰ یورو برای هر نفر در نظر بگیرید.

 28. نرگس نوشته است:

  خیلی ممنونم از اینکه به سوالام جواب دادید
  فقط یه سوال داشتم اینکه چه ماه هایی فصل کم مسافر ایتالیاست ؟(که هوای نسبتا مناسبی هم داشته باشه) وایا هزینه ها تفاوت زیادی در ایام کم مسافر نسبت به بقیه ایام داره؟ ممنونم
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. وقتی هوا مناسب باشه، دیگه فصل پرمسافره. بله، در ایام کم مسافر، هزینه ها کمتر میشه.

 29. رضا نوشته است:

  سلام
  من برای مسافرت در اسفند ۹۱ بین سوئیس و ایتالیا مردد هستم
  با همسرم قراره یه هفته بریم نمی دونم سوئیس رو انتخاب کنم یا ایتالیا
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. هر دو عالیه. هر کدوم رو انتخاب کنید، برنده اید.

 30. رضا نوشته است:

  البته سه روزش رو مردد هستم یه روز دیگه اش رو میخوام برم فرانسه
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. جواب بنده همان است که عرض کردم.

 31. نانا نوشته است:

  سلام
  با ویزای شنگن از ایتالیا چطور میشود به آلمان رفت ؟
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. با قطار و هواپیما.

 32. مژگان نوشته است:

  سلام ممنون از راهنمائیهاتون. من میخوام اردیبهشت ماه ۷ روز برم ایتالیا ولی نمیدونم با تور برم بهتره یا خودم اقدام کنم. کجا هتل بگیرم که گرون نباشه بیشتر دوست دارم خرج دیدن کنم تا هتل فقط جاش امن و هزینه رفت و آمدش زیاد نباشه لطف میکنین راهنمایم کنین کجا بهتره؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. سفر هم با تور خوبه و هم بدون تور. بستگی به روحیه خود شما داره. هتل توی اروپا معمولا امنه. بهتره هتل ارزون قیمت داخل مرکز شهر بگیرید.

 33. مژگان نوشته است:

  سلام مرسی از جوابتون
  شما خودتون مسافر میبرین بعنوان لیدر یا تور مسافرتی دارین؟ اگه جواب مثبته چطور میتونیم شرایط تور رو بگیریم؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بله، بنده راهنمای تور هستم.

 34. مژگان نوشته است:

  ………. اگه جواب مثبته چطور میتونیم شرایط تور رو بگیریم؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. جوابتون رو قبلا نوشتم.

 35. ardalan نوشته است:

  سلام، من و همسرم میخوایم بریم میلان و از اونجا زمینی بریم هلند منزل یکی از بستگان، میخواستم بدونم بهترین راهی که میتونم انتخاب کنم چیه؟ قطار؟ چه مسیری رو انتخاب کنیم که کمتر خط عوض کنیم و ارزانتر هم باشه . کلا یه اطلاعات کلی و کامل از زمان و قیمت قطارها میخوام . ممنون.
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بنده اطلاعات قطارهای اروپا را ندارم و حتی الان نمی دونم با قطار بهتره یا با هواپیما. لطفا خودتان در اینترنت بررسی کنید. موفق باشید.

 36. نازنین نوشته است:

  سلام

  در مورد پناهندگی می شود اگر اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید.

  من فوق شیمی فیزیک دارم و در حال حاضر هم شاغلم ولی از طریق تحصیل برایم مهاجرت خیلی سخته. ممنون می شوم از طریق ایمیل جوابم را بدهید

  با سپاس
  ……………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. متاسفانه در رابطه با پناهندگی اطلاعات ندارم.

 37. احسان نوشته است:

  قیمت بلیط هواپیما واسه ایتالیا چقدره؟ واسه ۱ نفر
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. نمی دونم.

 38. احسان نوشته است:

  سلام
  قیمت بلیط هواپیما واسه ایتالیا چقدره؟ واسه ۱ نفر
  ۱سوال دیگه به نظرتون از طریق اینترنت هتل رزرو کنم یا برم اونجا دنبال هتل باشم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. همیشه رزرو از قبل بهتره.

 39. سبحان نوشته است:

  باسلام خسته نباشید آیا برای سفر به کل اورپا نیاز به ویزای شینگن هست یا فقط با دریافت ویزا از یک کشور میتوان به کشورهای
  عضو اتحادیه سفر کرد
  ………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. ویزای شنگن نیاز دارید.

 40. علیرضا نوشته است:

  سلام ،لطفا من را راهنمایی کنید میخوام از رم برم آمستردام هم مسیر هوایی یه airline قیمت مناسب بهم بگید هم مسیر زمینی با ترن …لطفا حدود قیمتاشم بهم بگید و اینکه در رم باید از کجا بلیط تهیه کنم؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. سوال دیگه ای نبود قربان؟ لطفا این سوالات رو از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسید.

 41. علیرضا نوشته است:

  ازتون خواهش میکنم جوابو برام email کنید من ۹ oct.عازمم ممنون میشم زود جوابمو بدید.
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. بنده هر اطلاعاتی دارم در این سایت هست. سوالاتتون رو از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسید یا در اینترنت جستجو کنید. یک کم زحمت بکشید، بیشتر بهتون خوش میگذره.

 42. دنیز نوشته است:

  سلام،من دعوت شده ام به ایتالیا از طریق دوست ایتالیایی ام ،اما می خواهم بدانم به غیر از ویزا هر دوی ما کار دیگری باید انجام بدهیم یا خیر
  پیشاپیش از کمکتون ممنونم
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. باید ویزا بگیرید، بلیط بگیرید و برید. همین.

 43. ماندانا نوشته است:

  سلام.من دو تا سوال دارم،اولیش یه کم خنده داره:ویزای ایتالیا کلا شینگنه یا اینکه ویزای جدا (غیر شینگن!)برای ایتالیا هم هست؟ و این که میخوام برای یه سفر چند روزه غیر توریستی برم ایتالیا،دعوتنامه هم ندارم.میتونم ویزا بگیرم به نظرتون؟نمی خوام تور بگیرم.
  ………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. گرفتن ویزا به صورت شخصی کمی مشکله. اطلاعاتم برای جواب دادن به سوال اول شما ناقصه.

 44. ماندانا نوشته است:

  یدم رفت بگم ۲۰ ساله و مجردم و میخوام تنها برم!
  ………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. امید.وارم بتونید ویزا بگیرید و برید.

 45. محمدرضا نوشته است:

  با سلام و تشکر ۲۰ روز دیگه میرم ایتالیا چطور میتونم زمینی هلند برم حالا قطار یا جور دیگه ایا امکانش هست؟ممنون میشم راهنمایی کنید
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. با توجه به اینکه کدوم شهر هستید با ترن میتونید برید. ولی راه طولانیه و چند مرتبه باید ترن رو عوض کنید.

 46. فرامرز نوشته است:

  با سلام دو سوال دارم اول من از طریق یونان چگونه به ایتالیا سفر کنم دوم این سفر در زمستان انجام میشود
  ……………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. شما دو راه داری که به فصل هم بستگی نداره. ۱- هوایی ۲- دریایی
  ۱- از آتن با پرواز میتونید به رم برید ۲- از بندر پاترا به رم یا ونیز با کشتی هم میشه رفت ۳- فکر کنم از آتن هم بشه با کشتی به ایتالیا رفت
  موفق باشید.

 47. nima نوشته است:

  سلام دوست عزیز
  شاید سوال من با بقیه فرق داشته باشه ولی مجبور شدم در اینجا مطرح کنم

  من می خواستم ادامه تحصیل بدم در خارج از کشور بدونه بورسیه
  ولی توی انتخاب کشور گیر کردم
  به نظر شما بین ایتالیا و آلمان کدوم بهتره واسه تحصیل زندگی و نژاد پرستی و…..
  رشته ی که در خارج از کشور می خوام بخونم کامپیوتر نرم افزار هستش
  ممنون میشم راهنمایم کنید مرسی
  ……………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. متاسفانه من در این زمینه اطلاعات مفیدی ندارم. زاویه نگاه به زندگی و ادامه تحصیل در یک کشور با نگاهی که بنده به این کشورها دارم کاملا متفاوته. موفق باشید.

 48. لیلا نوشته است:

  با سلام و خسته نباشد بابت تمام اطلاعات مفیدتان و امیدوار همیشه سلامت و سرخوش باشد . چند سوال داشتم :۱- من در اردبیهشت ۹۳ قرار برای کاری به سوئیس برم از انجا خیلی دوست دارم به ایتالیا شهر رویاهایم بروم می خواستم من را در این خصوص راهنمایی کنید حداقل زمانم ۱۰ روز است . باتشکر
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. امیدوارم سفر خوش بگذره. چه کمکی از بنده می خواهید؟

 49. سعید نوشته است:

  سلام
  لطفا برای عید اگر تور ایتالیا دارید که رم و ونیز وفلورانس ببرد معرفی فرمایید.با تشکر
  ………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. با آژانس ایوار (اسرا پرواز) یا مارکوپولو تماس بگیرید.

 50. سونا نوشته است:

  سلام
  خیلی از آشنایی شما خوشبختم.
  من از ۳۱ مارس تا ۵ اوریل باید در تریست باشم قبلش می تونم یکمی زودتر برم (بشریطکه سفارت ویزا بده) ولی بعدش خیلی فرصت موندن را ندارم.
  دوست داشتم نظر شما را بدونم که بهترین امکان گشت و گذار چیه؟
  پرواز رفت و برگشتم را بگیرم روم
  یا رفتم را برم ونیز و برگشتم از روم برگردم؟
  ……………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام.راه دوم بهتره. برید ونیز و از رم برگردید.

 51. فرخنده نوشته است:

  سلام من بار اولم هست که میخوام تنها برم سفر.ویزا و بلیطم از طرف یه شرکت تهیه میشه.میخواستم چند تا شهر ایتالیا رو هم بگردم.به نظرتون تنهایی از پسش بر میام؟ یا تور ها می تونن کمکم کنن با این شرایطی که من دارم؟ مثل بیمه کردن یا هر چیز دیگه ای
  ممنون
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. بستگی به خودتون داره. من شما رو نمیشناسم که بدونم از عهده این سفر بر میایید یا نه، اما امیدوارم با اعتماد به نفس موفق بشید. بقیه سوالاتتون رو هم میتونید از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسید.

 52. محسن نوشته است:

  سلام من وهمسرم قصد داریم تو اردیبهشت به ایتالیا سفرکنیم میشه بگید چطوری برنامه ریزی کنیم که کمترین هزینه وبیشترین دیداررو از جاهای دیدنی داشته باشیم نزدیکترین هتل به جاهای دیدنی روداشته باشیم
  ………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. همه اینها رو تو اینترنت میشه جستجو کرد. هتل رو در مرکز شهر بگیرید. با مترو و پیاده شهر رو بگردید. نقشه مکان های دیدنی رو از هتل بگیرید و دیدنی های ایتالیا رو از همین ایران پیدا و انتخاب کنید.

 53. zj نوشته است:

  سلام، من از طریق یکی از دوستانم با این سایت اشنا شدم، یکسال برای تحصیل در ایتالیا بودم ، اطلاعاتی که اینجا گرفتم خیلی برام جالب و خاطره انگیز بود ، می خواستم تشکر کنم.
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. ارادتمندم.

 54. ساسان نوشته است:

  سلام از اطلاعات بسیار مفیدتان متشکرم من قرار هست تابستان برای ادامه تحصیل به ایتالیا بروم و به مدت دو سال الی سه سال در ایتالیا زندگی و تحصیل کنم، سه سوال از محضرتان داشتم نخست اینکه آیا اینکه بعضا شنیده می شود ایتالیا کشور خطرناکی است و دزد زیاد دارد درست است؟ سپس اینکه در این سه سال دانستن زبان انگلیسی برای من کافی است و سطح زبان انگلیسی آنها چگونه است؟ در آخر اینکه ایتالیایی ها از نظر نژاد پرستی چطور هستند و آیا می شود دوستان ایتالیایی پیدا کرد و با آنها این چند سال را گذراند؟ سپاس
  ………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. ۱- توریست ها معمولا در ایتالیا زیاد مورد دزدی واقع میشن. امیدوارم برای شما که قرار نیست توریست باشید، پیش نیاد. ۲- بعضی ها انگلیسی بلد هستند. بعضی ها هم نه. ۳- می تونید دوست پیدا کنید. داستان نژاد پرستی دیگه خیلی قدیمی شده رفیق.

 55. سارا نوشته است:

  سلام دیدنی هایی که لازمه ئر شهر فلورانس ببینم برام می نویسین ؟و اینکه بهتره که در کجا هتل با قیمت مناسب بگیرم ؟از چه راهی می تونم بهترین انتخاب هتل رو داشته باشم ؟
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. همه این اطلاعات در سایت tripadvisor.com هست.

 56. مارال نوشته است:

  من دارم برای تحصیل به نریسته میرم، شما انجمنی، گروهی، تونیونی که ایرانی ها داشته باشن اونجا می شناسین؟
  خودم که چیزی پیدا نکردم. مرسی
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. میدونم که اونجا دانشجوی ایرانی داره. دو تا از دوستانم هم در اونجا هستند. اما انجمن ایرانی نمی شناسم. “مهدی فتوحی” (از دوستان بنده) رو در فیس بوک پیدا کنید و این سوالات رو از ایشون بپرسید.

 57. لیلا نوشته است:

  عید شما مبارک امیدوارم سال پر از لحظه های شیرین داشته باشد . من با توجه به کاری که پیش امده از ژنو به ایتالیا میخواهم برروم چه شهری نزدیکتر و یا تور خاصی به این صورت دارید که از زنو با ایتالیا باشد. با تشکر
  ………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. بنده فقط راهنما هستم، این سوالات رو باید از دفاتر خدمات مسافرتی بپرسید.

 58. سارا نوشته است:

  سلام.آقای ارش .می خواستم بدونم برای رفتن از ایتالیا به المان با ویزای شینگن با قطار چقدر طول می کشه با هواپیما چقدر؟هزینه هاشون جداگانه چقدر می شه؟واقعا لطف می کنید.ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سرکار خانوم، آخه من از کجا بدونم شما از کدوم شهر ایتالیا به کدوم شهر آلمان می خواهید برید؟ درضمن همه این اطلاعات رو میشه تو اینترنت جستجو کرد.

 59. نرگس نوشته است:

  با سلام و عرض تشکر بابت اطلاعات مفیدتون میخواستم ببینم شهریور برای سفر به ایتالیا خیلی گرمه؟ یعنی در حد گرمای تابستان ایرانه؟ واینکه برای بازدید از رم و ونیز و فلورانس به صورت فشرده چند روز وقت لازمه ؟ ممنون از راهنماییتون
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. بله تقریبا گرمه، اما غیر قابل تحمل نیست. به صورت فشرده، ۵ روز.

 60. غزاله نوشته است:

  سلام میخوام برای تحصیل به ایتالیا برم میخوام بدونم چه شهری از نظر اقتصادی بهتره؟ دانشگاه خوب در کدوم شهرش هست؟
  ……………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. از این داستان خیلی خبر ندارم. اما میدونم دانشجویان ایرانی در فلورانس، رم، میلان و تری ایسته تحصیل می کنند.

 61. حسین جلالی نوشته است:

  سلام من قصد سفر به همراه تور به ایتالیارو دارم. ونیز فلورانس و روم . خواستم بدونمه اگه طک روز خوذم بخوام برم تورین از روم چجوری میتونم برم؟ زمان و هزینه و روشهای چطوره فقط برم تورین ورزشگاه یونتوسو ببینم؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. نمی دونم. تو اینترنت بگردید جواب سوالتون رو پیدا می کنید.

 62. نیلوفر نوشته است:

  سلام،از رنیز تا فلورانس با قطار چقدر راه هست و هزینه اش حدودا چقدر است؟
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. حدود ۲ ساعت و ۱۰۰ یورو. البته خیلی مطمئن نیستم.

 63. reza نوشته است:

  سلام ببخشید من میخوام برم ایتالیا یه دوست دارم که میتونه برام دعوت نامه بفرسته اگه دعوت نامه بفرسته من میتونم برم ایتالیا
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. شما باید ویزا بگیری. قانون گرفتن ویزا رو هم باید از سفارت کشور مربوطه بپرسی.

 64. حسن نوشته است:

  ممنون از اطلاعاتی که گذاشتی
  ………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. قابل نداره.

 65. محمد شیرانی نوشته است:

  سلام دوست عزیز
  از اینکه اطلاعاتتون رو در اختیار مردم قرار میدید ممنون
  من برای عید سال ۹۴ میخوام برای یه مسافرت نسبتا طولانی با خودرو و شروع از اصفهان و تقریبا نیمی از اروپا رو گردش کنم
  البته دلیل اصلی ماه عسل هست که بجای مراسم عروسی میخواییم این کار رو بکنیم
  با تحقیقاتی که من انجام دادم بهترین گزینه ورود از ایتالیا به محدوده شنگن هست
  اگه امکانش هست یه اطلاعات مختصری بدید که خروج از ایران در اواخر اسفند رفتن به ترکیه و یونان و رسیدن به ایتالیا از طریق زمینی با خودرو نیاز به ویزای شنگن و کلیه کشورهای در حال تردد رو داره یا برای چند روز در هر کشور نیاز به این ویزا نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. وقتی شما داری از مرز یونان به اروپا میری پس باید ویزا رو از یونان بگیری. امکان سفر زمینی از ترکیه به سمت یونان و از اونجا از طریق دریا به ایتالیا وجود داره.
  موفق باشی.

 66. نازى نوشته است:

  سلام میشه لطفا سوال من رو جواب بدین از بندر پاترا یونان تا ایتالیا با کشتى چند ساعته؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. از پاترا تا آنکونا حدود یک روز. از پاترا تا ونیز، نزدیک به ۴۰ ساعت

 67. نازى نوشته است:

  و وقتى به ایتالیا میرسى به کدوم بندر میرى فقط کشتى بندر آنکونا میره؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. نه. میتونید به ونیز هم برید. فکر کنم بشه به بندرهای دیگه هم رفت.

 68. محمد شیرانی نوشته است:

  ممنون بابت توضیحتون
  پس از یونان با کشتی باید رفت ایتالیا و این تردد با کشتی چقدر زمام میبره و هزینه اش چقدره؟
  فقط کشتی خاصی اینکار رو میکنه یا نه؟
  ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. بستگی داره از کدوم شهر به کدوم شهر میرید. از پاترا به آنکونا حدود یک روز کامل زمان میبره. باید با کشتی های Ferry برید.

 69. محمد شیرانی نوشته است:

  یعنی با این تفاسیر فقط همین یک مسیر هست یا چند مسیر وجود داره که با کشتی به ایتالیا بریم؟
  در مورد این مسیرهای تردد با کشتی مرجعی سراغ دارید که بتونم تحقیق کنم ببینم کدوم برای رسیدن به ایتالیا کم هزینه تر و راحت تر و همین طور زودتر امکان پذیره؟
  ممنون بابت اینکه وقت میذارید و راهنمایی میکنید
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. قربان شما از چند بندر یونان به چند بندر ایتالیا میتونید با کشتی برید. اگر بگردید، حتمامی تونید سایتی رو پیدا کنید که شما رو راهنمایی کنه. موفق باشید.

 70. ثریا نوشته است:

  سلام من همراه خانواده ام(۴نفر) تعطیلات عید ۹۴ به مدت ۱۷ روز قصد سفر به ایتالیارادارم۰شهرهای موردنظر رم فلورانس و ونیز و میلان هست آیا شهر دیگری را پیشنهاد می‌کنید?مسیر حرکت به چه ترتیب باشد بهتره آیا با قطار سفر داخلی بهتره?برای سه قطار داخلی حدود قیامت قطار را میدونید?
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. رم رو هم باید ببینید. از رم به فلورانس، از فلورانس به ونیز و از ونیز به میلان برید. سفر با ترن خوبه برای این مسیر.

 71. kiana نوشته است:

  slm ozr mikham shoma midunid hazineye safar az rom be paris ba teran hodudan cheghadre
  ……………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. نمی دونم. اما شما میتونید تو اینترنت این هزینه رو پیدا کنید.

 72. kiana نوشته است:

  سلام به نظر شما کریسمس برای سفر به ایتالیا مناسبه؟از نظر هوا
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بهترین موقع نیست، ولی نباید خیلی هم بد باشه.

 73. hasti نوشته است:

  سلام اگه امکان داره میشه به ایمیل من یه پیام بدین

  واقعا مطالب شما علی بود

  من و همسرم میخواهیم برای زندگی به اتریش بریم چند سوال از شما داشتم ممنون
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.

  ۱- ایمیل بنده: nooraghayee@gmail.com
  2- شما ایمیل بزن، بنده جواب میدم.
  ۳- بنده راهنمای تور هستم نه مشاور زندگی در خارج از ایران.

  موفق باشید.

 74. سحر نوشته است:

  با سلام و احترام ، من و همسرم برای ماه عسل تصمیم گرفتیم که به ایتالیا سفر کنیم و به احتمال زیاد اواسط آبان ماه خواهد بود و چون به کریسمس نزدیک است آیا به نفع ما خواهد بود یا خیر ؟ آیا سرما شروع شده یا خیر ؟ و اینکه کدام شهر ایتالیا برای ما مناسب است ؟ اگر با تور سفر کنیم آیا امکان سفرهای بین شهری هست ؟ از اینکه آگاهی میدید و راهنمایی میکنید بی نهایت سپاسگزارم
  ……………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. آبان ماه برای سفر به ایتالیا بد نیست. رم، فلورانس و ونیز شهرهای خوبی هستند. بعضی تورها سفر به این سه شهر رو در برنامه خودشون دارن.
  با آرزوی روزهای شیرین برای شما و همسرتان.

 75. هاله نوشته است:

  با سلام و خسته نباشید.
  منو ۲ تا ازدوستانم ۲ هفته دیگه می خوایم بریم ایتالیا (رم-فلورانس-ونیز) و پاریس. چند سوال در مورد هتل از خدمتتون داشتم:
  - به نظر شما برای رزرو هتل می شه به سایت بریم سفر اعتماد کرد؟؟؟
  - در سایت بوکینگ هم یکی دوتا هاستل برای رم پیدا کردیم. هاستل برای خانومها امنیت داره؟
  ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید.
  ……………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. ۱- من از اعتبار یا بی اعتباری این سایت خیلی خبر ندارم. ۲- هاستل امنیت داره. ولی کلا در ایتالیا مراقب جیبتون باشید.

 76. داود نوشته است:

  سلام ۱- فاصله تورین تا میلان ؟
  ۲- ایا تورین سیستم حمل ونقل ریلی تا فرانسه و هلند را دارد
  ۳-قیمتها در تورین
  ۴-اخر اذر قصد مسافرت به تورینو دارم ممنون میشم
  ………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. متاسفانه جواب سوالاتتون رو نمی دونم.

 77. نسیم نوشته است:

  سلام
  خسته نباشید
  من و همسرم قصد سفر به ایتالیا را داریم اگر با تور سفر کنیم میتونیم از تور جدابشیم خودمون بگردیم یا نه؟ایا ایتالیا به آلمان نزدیک هست؟
  برای گرفتن ویزا خودمون باید اقدام کنیم یا همین آژانس های مسافرتی پیگیری میکنند برای ویزا؟
  مرسی از راهنمایی شما
  ……………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. اگر با تور سفر می کنید بهتره از تور جدا نشید. موقعیت جغرافیایی آلمان نسبت به ایتالیا رو تو نقشه ببینید تا دستتون بیاد داستان چیه. اگر با تور برید آژانس براتون ویزا میگیره.

 78. alireza tehrani نوشته است:

  slm ostad arash
  mamnun az mataalebe khubetoon
  man va madaram aazeme paris hastim va dar nahayat ham be sweden khahim raft, moddate safar 14 ruzeh
  mikhastam khahesh konam agar enayat konid ye barnameye safari befarmayid ta tu in moddat betunim bishtarin tedad keshvare urupayi ro bebinim

  mamnun o sepasgozar khaham bud
  ………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. سپاس از شما.
  برنامه پیشنهادی بنده برای شما:
  پاریس - بروکسل - هامبورگ - کپنهاگ - سوئد

 79. mohsen ghorbani نوشته است:

  ba salam
  mishe begid man az forodgahe rom bayad chejori beram baraye savar shodan be teran baraye raftan be farance va hazinash cheghad mishe lotfan komake daghigh konid chon toye sayta gashtam gheymat giram nauomad
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. برید به ترمینال رم (ایستگاه ترمینی) و سراغ ترن هایی که به فرانسه میرن رو بگیرید. این مسیر خیلی طولانیه و من هیچ برآوردی از قیمتش ندارم. بهتره با پرواز برید.

 80. رضا نوشته است:

  سلام دوست عزیز می تونید بگید هزینه سفر توریستی دو هفته ای با خرید های روزانه (خوراک و هزینه گشت وگذار اقامت توی یه جای معمولی) و هزینه رفت و برگشت چقدره؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. هزینه رفت و برگشت رو نمی دونم، بستگی به زمان و نوع وسیله نقلیه داره. اما شما ۵۰ یورو روزانه به ازای هر نفر نیاز دارید. این مبلغ مکان اقامت رو شامل نمیشه. موفق باشید.

 81. چhooman نوشته است:

  Salam man mikham beram b torin baraye didane kasi. khune ham daram.faghat mikham

  ?bedunam hazineye raftan va bargashtan cheghdr hast
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. واقعا نمی دونم. لطفا از دفاتر خدمات مسافرتی سوال کنید.

 82. محمد نوشته است:

  سلام
  چند وقتی هست تصمیم گرفتم با همسر و فرزند ۲ ساله هم مهاجرت کنیم . یکی از کشورهای مد نظر ایتالیا هستش.
  سوال
  زمینی که به ترکیه سفر کردم لب مرز پاسم را مهر کردن و خروجی گرفتن و از مرز رد شدم . ایا میتوان به همین ترتیب لب مرزهای اروپایی پاسمون را مهر کنن و رد بشیم .
  خواهشا منم مثل برادر شما راهنمایی کنید چگونه میتوان ۳ تایی با کمترین هزینه به صورت زمینی مهاجرت کنیم؟
  ……………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. من جواب همه خوانندگان رو میدم. اما در زمینه مهاجرت هیچ اطلاعاتی ندارم. من فقط راهنمای تورهای گردشگری هستم. موفق باشید.

 83. سجاد نوشته است:

  ماه سپتامبر با د۳تن از دوستانم داریم میریم ایتالیا
  ………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. به سلامتی.

 84. ایتن نوشته است:

  سلام ، من برای یک کنفرانس درسی شهریور قراره به ایتالیا سفر کنم ، سوالی که از خدمتون دارم اینه که با توجه به ایت که این دعوت نامه ااز طرف مجری این کنفرانس و برای شهر پاویا ایتالیا هست آیا من با این ویزا میتونم به شهر لبک در آلمان هم سفر کنم و برای خروج از هامبورگ به ایران بیام یا باید مجددد به ایتالیا برگردم ؟ با سپاس فراوان
  ……………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. شما با ویزای ایتالیا اول باید وارد این کشور بشید ولی برای خروج از یک کشور دیگه مشکلی ندارید.

 85. امین نوشته است:

  با سلام و تشکر از مطالب بسیار مفید وبلاگ تون

  سوالی دارم اینکه، من ۲۰ می برای دوره آموزشی عازم سوئیس هستم. دوره تا ۲۹ ادامه داره. یادداشت وزارت خارجه برای سفارت روادید ۹ روزه بود. بلیط برگشت من برای ۱ ژوئن صادر شده. به نظر شما سفارت ویزای جند روزه به من میده؟
  نکنه بلیط برگشتم برای تاریخ بعد از انقضاء مدت ویزا باشه؟
  ممنون
  …………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. متاسفانه جواب سوالتون رو نمیدونه. ولی همین مشکل رو باهاشون مطرح کنید.
  موفق باشید.

 86. رئوفه نوشته است:

  سلام خدمت شما و ممنونم بابت سایت بسیار عالی شما. من اواخر شهریور عازم پاریس و ایتالیا هستم. بین دو شهر میلان یا رم مردد هستم. علاقه زیادی به طبیعت دارم و با پسر ٩ سالم عازم هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید رم یا میلان و چند روز؟
  سپاسگزارم
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. قطعا برای انتخاب میان رم و میلان، رم ارجحیت داره. اما باید بدونی که هیچکدام طبیعت ویژه ای ندارند. طبیعت را می تونید در میان راه میلان به ژنو و در میان کوه های مون بلان Mont Blanc و یا در سوئیس بیابید.
  برای دیدن رم ۳ یا ۴ روز خوبه.
  موفق باشید.

 87. امیر نوشته است:

  سلام من قصد دارم اوایل تیر ماه به ایتالیا بروم .دنبال یک همسفر خوب و خوش سفر هستم اگر تمایل دارید لطفا به ایمیل mzjrevit@gmail.com اعلام بفرمائید. من ۴۰ سالمه تهران ساکن هستم
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. موفق باشید.

 88. رضا نوشته است:

  با سلام و تشکر از سایت و مطالب خوب و مفیدوکاربردیتون
  من و خانمم تصمیم داریم مرداد یا شهریور ۹۴ واسه ماه عسل به تورین ایتالیا بریم.البته از اونجا دعوتنامه داریم.
  چند سوال در مورد سفر به ایتالیا داشتم که اگه پاسخ بدین و راهنمایی کنین ، ممنون میشم
  ۱-ارزونترین وبهترین مسیر پروازی به تورین رو معرفی کنین لطفاً.
  ۲-واسه همچین سفری ویزای شینگن میشه تهیه کرد و اگه میشه ،هزینش چقدره و چند روز اعتبار داره و گرفتنش چقدر طول میکشه؟
  ۳-با ویزای شینگن و از تورین، میشه به پاریس یا نیس سفر کرد و اگه امکانش هست ، هزینش و روش سفرش چطوریه؟
  ۴- با فرض برنامه سفر ۱۵ روزه، به چه شهرهای دیگه ایی از کشورهای همسایه ایتالیا که نزدیک به تورین هستن ، میشه دیدن کرد؟
  ۵-بهترین مسیر و شهرهاو کشورهایی که شما میتونین پیشنهاد بدین و تو این مدت میشه رفت رو لطفاً معرفی کنین.
  ۶-با توجه به اینکه در تورین هزینه اقامت و غذا نداریم، بنظرتون هزینه کل سفر برای هر نفر اگه به شهرهای دیگه ایتالیا و یا شهرهایی از کشورهای همسایش سفرکنیم، واسه هر نفر چقدر میشه؟
  مجدداً از راهنمایی و پاسختون،بسیار ممنونم.
  ……………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.
  بسیاری از سوالات شما مربوط به دفاتر خدمات مسافرتی میشه. من فقط راهنمای گردشگری هستم. لطفا از اون ها بپرسید.
  بهترین مسیر هم به ذائقه خود شما بستگی داره. اما در تابستان، سوئیس، اتریش، آلمان و فرانسه ایده خوبیه.
  هزینه روزانه در سفر اروپا هم به ازای هر نفر ۵۰ یورو معقول به نظر میرسه.

 89. آوا نوشته است:

  با درود
  یک. جا داره که بگم قلم شیوا و دلنشینی در توصیف خاطرات و وقایع دارید
  بسیار لذت بردم.
  دو. من ویزای دوهفته ای گرفتم و ورودم به اروپا به شهر میلان میباشد در اواسط شهریور ماه. طبق یک برنامه کلی قصد دارم یک هفته ایتالیا ویک هفته شمال فرانسه سپری کنم. خیلی دوست دارم از شما راهنمایی بگیرم که در این فرصت بهترین برنامه با کمترین هزینه چطور ممکن میشه. چون درواقع یه سفر کوله پشتی خواهم داشت.
  با سپاس
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.
  ۱- با ترن سفر کنید. از همین الان شهرهای مقصد رو انتخاب و بلیط ترن رو همین جا از ایران پیش خرید کنید که ارزون تر دربیاد.
  ۲- از همین الان، دورمیتوری یا گست هاوس رزرو کنید.

  موفق باشید.

 90. انیس نوشته است:

  با تشکر از اطلاعات مفیدتون
  ما در مرداد ماه سفری به ایتالیا و فرانسه داریم که با توره و چهار شبش رو در رم هستیم که دو روز وقت آزاد داریم ؛ اگر بخواهیم خودمون بریم ونیز و پیزا آیا می تونیم هر کدوم رو صبح بریم و شب برگردیم رم؟
  بهترین وسیله برای رفتن چیه؟ و آیا مسافت و هزینه اش رو می دونین؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. ۱- یک روزه برید ونیز و برگردید. این میشه. ولی نمیشه پیزا رو توش بگنجونید. ۲- آیا فلورانس تو برنامه نیست؟ اگر نیست، بزرگترین حسرت اینه که فلورانس رو نبینید. پس برید یک روز اون رو هم ببینید. بهترین وسیله ترن است که دو روز قبل حداقل بلیط رو تهیه کنید (رفت و برگشت).
  موفق باشید.

 91. Zahra نوشته است:

  با سلام.
  من، یه سوال داشتم از حضورتون. من ۱۰ آگوست میرم یونان برای ۳،۴ روز آتن هستم و الان دارم فکر میکنم که اگه بشه بلیط برگشتم رو اونجا عوض کنم و برم ایتالیا و ۲-۳روز هم اونجا باشم و در نهایت از ایتالیا برگردم ایران. میخوام ببینم بهترین شکل ممکن چطور هست برام که از همه نطر چه زمانی-چه مالی به صرفه باشه و هم اینکه بهترین استفاده رو کنم. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. یک روش هواپیماست و یک روش از طریق دریا. هواپیما در این شرایط برای شما راحت تره.
  موفق باشید.

 92. میعاد نوشته است:

  من ویزای اگه ویزای شنگن بگیرم میتونم زمینی برم ترکیه و از اونجا به جایی که ازش ویزا دارم پرواز کنم؟
  ……………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بله. هوایی هم میتونید برید ترکیه.

 93. لیلی نوشته است:

  سلام. ممنون از راهنماییتون
  من یه سفر ۱۰ روزه دارم که باید به ایتالیا وارد بشم. چند تا سوال داشتم:
  ۱/ من مسیر رو سه روز ونیز، ۴ روز پاریس، ۳ روز برلین چیدم. به نظرتون خوبه یا آپشن بهتری وجود دارد؟
  ۲/ میتونم از ایتالیا وارد بشم و از آلمان خارج بشم؟ برای ویزاهای بعدیم بد نیست؟ (ویزای من برای ایتالیا هست)
  ۳/ هفته دوم مهر برای ایتالیا فصل high season هست؟ (از نظر قیمت بلیط میخوام بدونم)
  ممنون از راهنماییتون
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. ۱- مسیر خوبی است. ۲-مشکلی وجود نداره تا جایی که میدونم. ۳- تقریبا فصل پر مسافر تا اون موقع تموم شده.
  موفق باشید.

 94. حمیدرضا نصیر شعیبی نوشته است:

  سلام ، جالب بود ، موفق باشید
  ………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. سپاس از شما.

 95. آیدا نوشته است:

  سلام و سپاس از مطالب مفیدتون

  ۱ سپتامبر سفر ۲۰ روزه دارم و ورودم به رم میباشد و خروجو هم از پاریس
  از اونجایی که سفر فشرده دوست ندارم زمانها را این طور اختصاص دادم
  ۴ روز برای روم درنظر گرفتم. ۴ روز فلورانس. ۴ روز میلان
  در آخر ۴ روز هم پاریس.
  اما هر طور بررسی کردم نتونستم ۴ روز بین پاریس و میلان را انتخاب کنم کجا باشم. ونیز را با فرض اینکه شهر گرونیست حذف کردم. دوست داشتم جنوب فرانسه برم اما دیدم بلیط به پاریس گرونه. درواقع از میلان هواپیما خیلی خیلی ارزون تموم میشه.
  آیا شما با توجه به تجربه هاتون میتونین راهنمایی کنید که این ۴ روز رو کجا برم که بتونم برگردم میلان.
  ترجیحم بر این است که جنگلی یا ساحلی باشد.

  با سپاس
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.
  به نظر من این کار رو بکنید:

  - ۴ روز رم
  - ۳ روز فلورانس
  - ۲ روز ونیز و اطراف (مورانو و بورانو)
  - ۳ روز میلان
  - ۳ روز ژنو (تو دریاچه ژنو میتونید حسابی شنا کنید و از زیبایی های این شهر لذت ببرید)
  - ۵ روز پاریس و اطراف
  موفق باشید.

 96. آیدا نوشته است:

  یا حتی اگر شما پیشنهاد یا نظر بهتری برای این چیدمان در ۲۰ روز دارید، ممنون میشم راهنمایی کنید.
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. در همون نظر قبلیتون، نظرم رو دادم.

 97. بهناز نوشته است:

  سلام ببخشید من میخوام برم تیتالیا بعد با ویزای تحصیلی ایتالیا برم آلمان مخواستم ببینم ازکدوم نسیر برم راحتره گیر نمیدن ؟؟؟باتشکر
  …………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. اگر کار غیر قانونی نمی کنید، نگران چیزی نباشید. اگر غیرقانونیه، انجام ندید.
  موفق باشید.

 98. آیدا نوشته است:

  خیلی ممنون از راهنمایی
  فقط یه سوال
  باتوجه به این که با این برنامه ریزی من ۱۱ الی ۱۲ سپتامبر ژنو خواهم بود
  آیا میشه آبتنی کرد؟ سرد نیست اون زمان؟
  ………………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. فکر کنم بشه، ولی به این بستگی داره که شما سرمایی باشی یا گرمایی.

 99. آیدا نوشته است:

  :) ممنونم
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. موفق باشید.

 100. آزاده نوشته است:

  سلام من و همسرم برای بینال ونیز و اکسپو میلان عازم اایتالیا هستیم من از شما چند سوال دارم طبق اطلاعاتی که جمع آوری کردم ما باید اول به رم و سپس به فلورانس برویم چون دوست داریم آن شهر ها را ببینیم و بازهم بر اساس سرچ هایی که کردم سپس به ونیز و بعد به میلان برویم البته همه اینها با قطار اول اینکه می خواستم پلنی که برای سفر چیدم را تایید کنید که ما به ترتیب این شهر ها را باید ببینیم و دوم اینکه ما بعد از دیدن ایتالیا تصمیم به سفر پاریس داریم از میلان تا پاریس پرواز چه جوری است .
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. برنامه تون خوبه. از میلان به پاریس پرواز وجود داره. باید بلیط بگیرید و برید. همین.

 101. حمید نوشته است:

  سلام و سپاس از مطالب بسیار مفیدتان.
  آیا با اتومبیل شخصی می توان از ایران به ایتالیا سفر کرد؟ لطفا اگر امکان دارد، قوانین آن را توضیح بفرمایید. سپاسگزارم.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. مسیر سفر: ایران - ترکیه - یونان - از طریق دریا به ایتالیا
  قوانین را لطفا خودتان از کانون اتومبیلرانی و مراکز ذیربط پیگیری بفرمایید.

 102. پریناز نوشته است:

  سلام
  از مطالب بسیار خوبتون ممنونم
  من برای تحصیل و زندگی به دنبال یه کشور خوب می گردم و در ضمن عاشق ایتالیا هم هستم می خواستم بدونم شرایط زندگی برای یه دختر جوان تو ایتالیا چجوریه ؟ برای زندگی مناسب هست ؟
  با تشکر
  ………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. زندگی در هر جای دنیا یک تجربه شخصییه. نمیشه یک نسخه کلی براش نوشت. درضمن من هیچ جا زندگی نکردم که بتونم به شما پیشنهاد بدم. ولی دخترای زیادی به تنهایی در ایتالیا زندگی می کنند.

 103. آتنا نوشته است:

  سلام.
  میخواستم بدونم فاصله زمانی از پاریس تا رم با قطار چقدره؟
  بعد این قطار تو سوئیس توقف داره؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. لطفا به سایت ترن های اروپا مراجعه کنید. جوابش رو من نمیدونم متاسفانه.

 104. شقایق نوشته است:

  خسته نباشید.من دانشجو هستم و شغلی ندارم.به من گفتن ویزا نمیدن بهم.باید چه کنم؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. راستش نمیدونم.

 105. الهام نوشته است:

  با سلام
  من و همسرم با دو تا بچه ۵ و سه ساله پس فردا عازم رم هستیم ، همسرم برای یه سخنرانی دعوت شده … از قبل یه خونه اجاره کردیم
  من کاملا استرس گرفتم ، به نظر شما بدون تور و با دو تا بچه این سنی ، چه option هایی رو برای گردش داریم؟
  ایا میشه در برنامه های تور های ایرانیان ، در همان زمان استفاده کرد ؟ اگر بله ، از چه راهی؟

  بسیار ممنونم پیشاپیش از راهنماییتون
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. تو ایمیل جوابتون رو دادم. موفق باشید.

 106. پریسا نوشته است:

  سلام و خسته نباشید ما میخواستیم برای سال نو میلادی ایتالیا باشیم به نظرتون فصل خوبیه برا اومدن؟ کدوم شهرها هوابهتره ؟ ارزششو داره اونموقع بیایم
  …………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. به هر حال بهترین فصلش نیست، ولی بد هم نباید باشه. فکر کنم هوای شهرهای جنوبی بهتر باشه.

 107. سارا نوشته است:

  سلام
  مرسی از اطلاعاتی که گذاشتید
  چندتا سوال داشتم:
  ۱- ایا میشود از ایران از طریق اژانس یا سایتی برای جاهای دیدنی بلیط رزرو کرد (چون صف های بلیط خیلی طولانی است)
  ۲- ایا برای رفتن به سویس از ایتالیا در فرودگاه مقدار پولی که توریست با خود دارد مهم است ( اگر اره میزان مشخصی دارد)
  ۳- قیمت هتل ها در سایت بوکینگ با علامت IRR:3,222,177 نوشته شده این عدد یعنی چی معادل چه عددی است؟
  با تشکر از حوصله شما
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.
  ۱- معمولا دفاتر خدمات مسافرتی چنین کاری نمی کنند.
  ۲- کلا بهتره پول نقد بیش از حد مجاز همراهتون نباشه.
  ۳- چنین علامتی قبلا ندیدم. نمیدونم راستش اما شاید مربوط به قیمت نباشه.

 108. حامذ نوشته است:

  پس شما نخصصتون چیه که اکثرا سوالات رو بی پاسخ گذاشتید؟!!
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. هیچ تخصصی ندارم رفیق.

 109. رزیتا نوشته است:

  با سلام
  من و همسرم و دختر سه سالم برای نوروز ۹۵ قصد سفر به ایتالیا را داریم .به نظر شما با تور بهتره سفر کنیم یا خودمون اقدام کنیم با توجه به این که یک بچه ۳ ساله داریم.آیا اختلاف هزینه تور با این که خودمون اقدام کنیم خیلی زیاد است؟
  با تشکر
  …………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. با تور برید.

 110. mar نوشته است:

  سلام آ
  من و همسرم تصمیم به یک سفر دو مقصد از تهران به رم و رم به پاریس داریم و ما تصمیم داریم بدون تور این سفر رو انجام بدیم. از نظر ویزا فکر میکنم کشور فرانسه ی کم مشکل باشه برای همین خواستم از شما راهنمایی بگیرم. ایا اینکه ابتدا به رم می خواهیم بریم و از طریق وزارت ایتالیا اقدام کنیم مشکلی پیش نخواهد آمد؟ با توجه ب اینکه فقط نصف روزهایی که در اروپا می خواهیم باشیم را در رم هستیم
  ……………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. اگر اول به ایتالیا میرید بهتره که ویزا رو از همون سفارت ایتالیا بگیرید.
  موفق باشید.

 111. بیژن نوشته است:

  سلام
  دنبال عکسهایی از شهر میلان میگردم.دوست داشتم از اونایی اسن عکسها رو بگسرم که خودشون رفتن و گرفتن.بیشتر از بافت شهر و خونه ها و کوچه های تو شهر میخوام نه مکان های دیدنی…

  اگر بتونین کمکم کنین ممنون میشم…
  اگر عکس ها رو به ایمیلم یا به شماره تلگرام ۰۹۱۱۵۳۰۷۵۴۰ بفرستین ممنون میشم…
  ……………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. پیدا کردن عکس ها وقت زیادی ازم میگیره. ببخشید. موفق باشید.

 112. کامیار نوشته است:

  اسلام اول خیلی تشکر میکنم از این که این اطلاعات خوب رو در اختیار ما میگذارید و به سوالات جواب میدید. من میخوام خودم شخصی (بدون تور) به این سفر برم و ۲ تا ۳ شهر ایتالیا رو ببینم….فقط یه راهنمای میخواستم ازتون اینکه اول حدودا هزینه سفر چقدر میشه به نظرتون وقتی خودم برم ….خب هزینه هتل و این جور چیزها رو راحت میشه فهمید اما به عنوان مثال هزینه های حمل و نقل و خوراک و دیگر نایزاای معمول به چه صورت هستش و به طور متوسط روزی چقدر خرج داره این سفر…و این که چقدر پول نقد اجازه داریم که ببریم….اگر راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام.
  ۱- هزینه سفر به خیلی چیزها بستگی داره.
  ۲- برای هر روز حدود ۷۵ یورو کنار بزارید، اگر اهل ولخرجی نیستید البته.
  ۳- ۱۰۰۰۰ یورو (حداکثر) میتونید وارد کشورهای اروپایی کنید.

 113. بهار نوشته است:

  با سلام و وقت بخیر
  من برای یک همایش میخوام به شهر Trieste برم.اما خوب هواپیمای مستقیم وجود نداره.ممنون میشم در اینمورد راهنماییم کنید.
  …………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. برید ورونا و یا لوبلیانا و از اونجا با ترن یا اتوبوس برید به تری استه.

 114. زهره نوشته است:

  سلام
  در این چند سال با کمک نوشته های ارزنده شما تونستم سفرهای خوب و پرباری به فرانسه و ایتالیا داشته باشم، راهنماییهای شما فوق العاده راهگشا بودند، خواستم صمیمانه ازتون تشکر کنم، ضمنا با اینکه زیاد مسافرت میرم ولی واقعا به شما غبطه می خورم، موفق باشید
  ……………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. سپاس از محبتی که دارید. البته این که نسبت به سفرهای همدیگه افسوس بخوریم، طبیعیه.

 115. احسان نوشته است:

  سلام
  من دو تا از دوستام در حال تحصیل در ایتالیا هستند بنابر این مکان دارم اونجا
  دنبال یه شیوه برای سفر ارزون هستم مثلا دریایی یا زمینی یا حتی هوایی شما چی پیشنهاد میدید؟؟ممکنه باحدود ۱ملیون هزینه رفت و برگشت را داد؟؟
  با توجه به اینکه دوستام اونجان میتونند دعوت نامه بفرستند؟؟خودشون ویزای تحصیلی دارند
  ممنون از کمکتون
  …………………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. برای گرفتن ویزا و دعوتنامه نمیدونم چه جوری میشه. برای سفر زمینی امکانش هست. اول باید برید ترکیه، از اونجا برید یونان و از اونجا با کشتی برید به ایتالیا. برای هزینه هیچ حضور ذهنی الان ندارم. موفق باشی.

 116. سمانه نوشته است:

  سلام، من و همسرم میخوایم شهریور ٩۵ بریم ایتالیا، میخوایم خودمون اقدام کنیم گردش مالی و خونه و موجودی حدود ١٠٠ تومن هم داریم ، همسرم کارمند رسمی هست و من خانه دار، همیرم ناحالا سفر خارجی نداشته ولی من ٢ بار داشتم که غیر شینگن بوده ، بنظرتون چقدر شانس داریم، اون فصل پر مسافر هست،؟ برامون فرقی نمیکنه چه فصلی باشه مهم اینه شانس ویزا زیاد باشه. ممنون میشم کمککون کنید،
  در ضمن از اطلاعات سایتتون خیلی ممنون.
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. به نظرم بتونید ویزا بگیرید. امیدوارم موفق بشید.

 117. احسان نوشته است:

  بازم سلام
  من میخوام در خواست ویزا بدم تا الانم این کارو نکردم و کلا پاسپورتم سفید هست به نظرتون خودم می تونم کارا هاشو انجام بدم یا از این افرادی که پول میگرن برای تعیین وقت و ارایه مدارک استفاده کنم
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بستگی داره بخواهید برای کجا ویزا بگیرید.

 118. حسین نوشته است:

  سلام من و همسرم قصد سفر به ایتالیا را داریم وقصد داریم از میلان به رم و بعد به جزیره مالتا بریم میشه لطف کنید بهترین و مناسب ترین وسیله نقلیه زمینی رو به ما معرفی کنید که بتونیم هزینه رو به حداقل برسونیم.
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. از رم به میلان که با ترن برید. از میلان به جزیره که نمیشه زمینی رفت احتمالا. به هر حال، بهترین وسیله زمینی در اروپا ترن و اتوبوس است.
  موفق باشید.

 119. بهار نوشته است:

  سلام من برای میلان بلیط گرفتم و از آنجا میخواهم به شهر اشتوتگارت آلمان بروم بهترین مسیر برای گرفتن قطار چیست؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. لطفا از تو سایت ریل اروپا ببینید.

 120. صدیقه نوشته است:

  من در خرداد ماه میخوام برم ایتالیا ایا شما میتونید کمکی جهت اقامت و تهیه ی بلیط های داخلی بکنید وممنون میشم اگه راهنمایی کنید که باتوجه به هزینه ها سفر با تور بهتر است یا شخصی ممنونم
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. من فقط راهنمای تور هستم. لطفا به سایت زورق zoraq.com مراجعه کنید. سفر به تنهایی یا با تور هر کدام معایب و خوبی های خودشون رو دارن. شما باید بدونید که دنبال چه نوع سفری هستید. موفق باشید.

 121. اریا نوشته است:

  با سلام من قصد مسافرت به یک کشور اروپایی را دارم (ایتالیا ، سوییس ، فرانسه زیاد فرق نمیکنه) میخاستم ببینم اگه از بندر استانبول بخام بصورت زمینی-دریایی برم ایا امکانش هست؟ و ایا شما اژانس مسافرتی سراغ دارین که یتونه در وگرفتن ویزا و تهیه بلیط و هتل و برنامه ریزی سفر کمک کنه؟
  ……………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. برای رفتن به اروپا به صورت زمینی از استانبول باید برید به یونان و از اونجا به ایتالیا. مورد دوم رو از آژانس هایی که تور اروپا دارن بپرسید لطفا.

 122. من و برادرم نوشته است:

  سلام خسته نباشین من و برادرم انیماتور هستیم آیا در ایتالیا امان پیشرفت و کار هنری وجود دارد لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. من فقط راهنما هستم و در این امور تبحر ندارم.

 123. عماد سلیمی نوشته است:

  سلام
  ضمن خسته نباشید بنده در خرداد ماه قصد مسافرت یک هفته ای به ایتالیا دارم ابتدا ۲ روز رم،۲ روز پیزا و فلورانس ۲ روز ونیز یک روز میلان و تمام مسیر ها هم با قطار یو ریل انجام بشه
  و پرواز برگشت هم از میلان بنظر شما چطوره؟
  ………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. خوبه.

 124. فاطمه نوشته است:

  سلام.
  ممنون از اطلاعات خوبتون. من به همراه همسر و پسر دو سالم قصد سفر به رم و فلورانس رو داریم و بلیطمون روهم تهیه کردیم. هفته آخر تیر اونجا خواهیم بود. ولی الان که دیدم شما نوشتید اون زمان بسیار گرمه خیلی نگران شدم.
  به نظرتون با بچه خیلی تاریخ بدیه؟ دمای هوا حدودا چقدره اون زمان؟ خیلی اذیت کنندست؟
  ………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. به هر حال، احتمالا هوا گرمه. لطفا به سایت های هواشناسی رجوع کنید.

 125. باران نوشته است:

  سلام و احترام

  ممنون از اطلاعات خوبتون. من به همراه همسرم اواخر ماه می به مدت ۱۲ روز عازم اول ایتالیا و بعد فرانسه هستیم میشه اگه اطلاعاتی در زمینه سیم کارت و اینترنت دارین راهنمایی کنید. اینکه اونجا چه نوع سیم کارتی بخریم که مقرون به صرفه باشه و از اینترنتش مواقعی که بیرون از هتل هستیم استفاده کنیم؟ ممنون از وقتی که میذارید
  …………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. فکر کنم از سیم کارت TIM کنید خیلی خوبه.

 126. نیکتا نوشته است:

  سلام وقت بخیر من تو اواخر تیر از طریق تور میخوام برم فرانسه ولی شرایط من خاص هست و اون اینکه من با عصا راه میرم ایا تو مسافرت مشکلی پیش نمیاد. برخورد اروپائی ها با افرادی مثل من مثل ایران هست که بعضی وقتا تا دو کیلومتری نگاه ترحم امیز دارند یا بهتره البته شاید با این موضوع خیلی برخورد نکرده و یا شاید براتون مهم نباشه ولی ممنون میشم جواب بدین ممنون نیکتا هستم از شیراز
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. با تور برید سفر و امیدوارم خوش بگذره. نگران بقیه مسائلی که مطرح کردید نباشید لطفا.

 127. حمید نوشته است:

  سلام
  ممنون از اطلاعات عالی تون
  میخواستم از رم برم پیزا و بعد ونیز و بعد میلان آیا اتوبوس بین شهری در شب میان این شهرها وجود دارد که من شب راه بیافتم و صبح برسم و وقت گرفتن هتل تو هر شهری را داشته باشم؟
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. راستش نمی دونم. ولی احتمالا باشه. راه حل دیگه استفاده از ترن هست.

 128. amir نوشته است:

  سلام
  ممنون بابت اطلاعات خوبتون،من اول تیرماه دارم میرم اینالیا،ولی بیشتر از ١روز نمیخوام بمونم،و اگر بشه مستقیم میخوام برم فرانسه،میخواستم بپرسم چطوری میتونم از میلان به پاریس برم،میتونم از ایران بیلیت هواپیما یا ترن رو رزرو کنم؟و اگر امکانش هست هزینه بیلیت هواپیما و ترن رو از میلان به پاریس بگین،اگر به ایمیلم جواب بدین ممنون میشم
  ………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. میتونید از شرکت شیرین سفر در ایران بلیط ترن رو رزرو کنید و بگیرید. هزینه ها رو نمی دونم. موفق باشید.

 129. مهتاب نوشته است:

  سلام خسته نباشید من و همسرم میخوایم بریم سفر با تور ایتالیا فرانسه ولی تو شرایطش نوشته باید حتما سند مالکیت داشته باشیم و تو حسابمون حدقل ۴۰ ملیون پول باشه همچین چیزی درسته؟ ینی راه دیگه ای وجود نداره؟؟؟
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. شاید بتونید مستقیم با خود سفارت ها در ارتباط باشید.

 130. سمانه نوشته است:

  سلام من برای ویزای فرانسه اقدام کردم ، اما میخوام بیشتر ایتالیا باشم، از میلان شروع کنم و به رم ختم کنم در کمترین زمان چندتا شهرشو ببینم فقط هم جاهای خیلی معروفشو ، مثلا شهر پیزا برج پیزا،
  بنظرتون چند ررز وقت میبره ؟
  راههای بینشون با قطار چطوریه؟
  اگه امکان داره راهنماییم کنید
  ………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. راه های اروپا با ترن خوبه. برای دیدار: میلان ۲ شب، ونیز ۱ شب، پیزا گشت نیمروزه، فلورانس ۲ شب، رم ۳ شب

 131. مریم نوشته است:

  سلام
  من یه تور ۵ روزه رم دارم میرم
  پیشنهاد خاصی برای گذراندن این ۵ روز دارید؟
  و اینکه رم دریا هم دارد؟
  ………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. خود رم به شما میگه چه بکنید. دریا از رم فاصله داره.

ارسال نظر

 
نام:
ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت:


برای جلوگیری از فرستادن هرزنامه،‌کاراکتر های روبرو را در زیر وارد نمایید در صورت ناخوانا بودن اینجا را کلیک کنید
Click to hear an audio file of the anti-spam word