«فرايبورگ»: اروپا 65

شهرهاي اصفهان (ايران)، ايروان (ارمنستان)، سن‌پطرزبورگ (روسيه)، كويت (كويت)، شيان (چين)، كوالالامپور (مالزي)، فلورانس (ايتاليا)، ياش؟ (روماني) و فرايبورگ (آلمان) خواهرخوانده هستند. قبلا شيان و كوالامپور را ديده‌ام و در اين سفر موفق شدم كه فلورانس و فرايبورگ را هم ببينم. به نظرم انتخاب اين شهرها به عنوان خواهرخوانده‌هاي هم، انتخاب درستي بوده. من فرايبورگ را همچون فلورانس و آن را همچون شيان و همچون اصفهان خودمان مي‌دانم و يك جور دوستشان دارم.

امروز به همراه «پيتر» و «تراودل» به قصد ديدار از «فرايبورگ» حركت كرديم و در مسيرمان، از دو تا از شهرهاي سوئيس هم سر درآورديم. قبل از ديدن عكس‌ها عرض كنم كه در بسياري از مواقع، عكس از خود واقعيت جذاب‌تر است، اما بدون هيچ اغراق، هيچ يك از عكس‌هايي كه در زير خواهيد ديد، بيانگر زيبايي‌هايي كه امروز ديدم نيستند. من امروز فقط حسرت نور آفتاب را خوردم (براي عكاسي) و همه‌اش نگران بودم ‌كه چرا نمي‌توانم نه با جمله و نه با تصوير، سخن بگويم.

كلا كه خيلي وقت است الكن شده‌ام…

 

جاده كوهستاني «كنستانتز» به «اشتاين‌ اٍم راين»

جاده كوهستاني «كنستانتز» به «اشتاين‌ اٍم راين»

همان توضيح بالا

صنايع دستي شهر STEIN AM RHEIN. اين شهر در كشور سوئيس است.

بسياري از ديوار ساختمان‌ها و خانه‌هاي اين شهر نقاشي شده‌اند. در روزگاران گذشته، هر يك از خانه‌‌هاي اين شهر براي خودش يك اسم داشته.

همان توضيح بالا

بخشي از نقاشي ديوار ساختمان‌ها

كارگاه قديمي شراب سازي: معمولا اين كارگاه‌ها متعلق به كليسا‌ها هستند (بوده‌اند)

STEIN AM RHEIN 

بدون شرح

در مسير به شهر SCHAFF HAUSN رفتيم.

رود «راين» و آبشار «راين»: در شهري كه متعلق به كشور سوئيس است و در عكس بالايي نامش را ذكر كردم.

گردشگراني كه به آلمان سفر مي‌كنند، حتما دلشان مي‌خواهد كه «جنگل سياه» BLACK FOREST را ببينند. طول اين جنگل 160 كيلومتر و عرض آن 50 كيلومتر است. ما امروز بخشي از آن را پيموديم.

شهر TITISEE و درياچه‌ي زيبايش

همان توضيح بالا

جنگل سياه

جنگل سياه

كليساي جامع «فرايبورگ»: از كنستانتز تا فرايبورگ حدود يك ساعت و نيم راه است. اما ما راه طولاني‌تري را انتخاب كرديم تا از شهرها و ديدني‌هاي ديگر هم بازديد كنيم. بنابراين دير به فرايبورگ رسيديم و فقط دو ساعت در اين شهر زيبا و زنده و پر جنب و جوش مانديم. جاي تاسف دارد، به هر حال…

يكي از پنجره‌هاي داخل كليسا

يكي از درهاي كليسا

همان كليسا از زاويه‌اي ديگر

كلا امروز آفتاب پشت ابرها ماند. به فرايبورگ هم كه رسيديم، هوا رو به تاريكي مي‌رفت و براي عكاسي مناسب نبود. بنابراين قيد عكاسي را زدم و با دوستانم فقط قدم زديم. اين عكس و چند عكس قبلي را هم براي حفظ خاطره‌ي سفر به فرايبورگ گرفتم.

برنامه بعدي: حالا فقط اين را مي‌دانم كه فردا به يكي از شهرهاي «اتريش» مي‌روم و از آن‌جا به «مونيخ». هيچ تصوري هم از مونيخ ندارم. حتي نمي‌دانم كجا و چند روز، در اين شهر اقامت مي‌كنم. فردا همچنين از دوستان آلماني‌ خداحافظي مي‌كنم تا زمستان امسال كه به ايران سفر خواهند كرد، دوباره ببينمشان و لطفشان را جبران كنم.

 

دیدگاه ها

 1. همسفر ؟

  دوست ندارم برگردي ، دوست دارم تا ابد سفر كني و من رو شريك خاطره هات . حيرت انگيز بود .

  هنوز از اين همه زيبايي ديوانه نشده اي ؟ من ديوانه شدم باوركردني نيست

 2. s

  سلام ،احوال شما عکس های طبیعتی که گرفتی خیلی قشنگن حسابی داری خوش می گذرونی از قرار !! عکسهای حرفه ایی که از شهر ها و کشور های مختلف انداختی هم بی نظیر بودن.از اینکه دریچه نگاهت را در اختیار همه میذاری خیلی خوبه .هر جا میری جای ماروهم خالی کن . سفرت به سلامت.

 3. مریم

  سلام آرش ممنون که برام کامنت گذاشتی!

  مطالب مثل همیشه پر و پیمون به قول معروف!
  ببینم دوباره کی به اروپا می خوای سفر کنی؟ قطعا این بار که دفعه آخرت نیست! دفعه دیگه حتما باید حتی یه کشور هم که شده باهات هم سفر بشم .

 4. مریم

  سلام انرژی
  خوب حال و حول میکنی با طبیعت
  خوش به حالت فعلا
  پاییزچه زیبا است البته در اروپا . در ایران ادم دلش میگیره از پاییز
  موفق باشی

 5. مژگان

  سلام خسته نباشید آقا ارش امیدوارم همیشه سربلند وموفق باشی از اینکه سفرهای متعددی میرید و ما رو هم درجریانات وموقعیت های سفرتون قرارمیدید سپاسگزارم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *