ايده و درخواست «مهدي فتوحي»

مهدي فتوحي يك ايده دارد. متن او را كه براي من ايميل كرده بخوانيد و اگر مي‌توانيم، دست به دست هم كمكش كنيم:

“يك نقاش حرفه‌اي مي‌خواهم براي تكميل يك نقش… ما مجسمه‌ي داريوش را بدون سر در ايران داريم و چهره‌ي او را در بيستون. اگر كسي بتواند اين دو را با هم تركيب كند، يك طرح از دو نقش داريوش خواهيم داشت.”

به نظر من ايده‌ي فوق‌العاده‌اي است. چه كار مي‌توان برايش كرد؟

دیدگاه ها

 1. سمیه

  به نظر من اگر به جای نقاش به دنبال یک مجسمه ساز باشید بهتر است

  که اگر بتواند مجسمه ی سر داریوش را از روی نقشی که در بیستون است و

  تنه ی داریوش را از مجسمه ای که در دست است، بسازد و مجسمه ی جدیدی

  به وجود آورد .

 2. مثلث

  دل خجسته سیری چند . داریوشم یکی از همون یا همین حاکمایی که کله ی خودشو گنده کرده ی با اندیشه ی قدرته خودشو زده روی اسکناس و سر در خونه و شهرش . حالا با گذشت اینهمه سال ما فکر کردیم آدمی بوده اونم نکنه میخوایم بگیم یه زمانی بعضی هاهم می شم . نمیدونم فک کنم دارم هذیون می گم. ولی از هرچی پادشاهه استفراغم می گیره .

 3. فرهنگيان

  س …
  دقيقا خاطرم نيست ولي گمان ميكنم ، خرداد ماه( همزمان با برگزاري نمايشگاهي با عنوان، نمادهاي سرزمين من در موزۀ ايران باستان)بود كه خبري شنيدم مبني بر اينكه ; نه يك نفر، نه دو نفر بلكه چهل هنرمند و نگاره ساز ايتاليايي براي ساختن سر مجسمۀ داريوش كه در موزه ايران باستان نگهداري ميشود، اعلام آمادگي كرده اند. نميدانم تا چه حد صحت دارد ولي اين خبر در داخل اعلام نشده كه به كل آنرا كذب بدانيم.
  موفق باشيد

 4. مهدی فتوحی

  از قدیم گفته اند : اگر به امید منی و منانی/ برو شوهر بکن بیوه نمانی. این ایتالیایی جماعت شکر زیادی یک کم بیشتر از حد خود شان می خورند. از این ضر های مفت هم تا دلتان بخواهدمی زنند. مهم عمل است که چیزی از ین یک قلم توی چنته شان نیست. اگر می خواستند تا حالا کرده بودند. ایتالیایی ها دزد سوژه اند.بیش از آن که دلشان برای من و شما بسوزد بیشتر می خواهند خودشان را مشهور و معروف کنند. اصلا هم بریشان این کار سخت نیست این معروفیت به چه قیمتی تمام شود. یکی شان می آید تمام نسخه های خطی تعزیه ی ما را بار می کند می برد واتیکان. یکی شان تنها نسخه ی خطی باز مانده از ترجمه ی دکامرون را از ایران می دزدد می برد یک شان هم می آید می خواهد سر مجسمه ی داریوش را بسازد. من خودم ایتالیا زندگی می کنم می شناسمشان چه موجوداتی هستند . باز هم از قدیم گفته اند. کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من.

 5. poooneh

  man email aghaye fotoohio mikham ..az koja bayad peida konam..mikham ejazeye gereftane matneshoon ro baraye ejraye taatre jashnvaramoon beGiram

 6. سیما سلمان‌زاده

  یاد سر هرکول افتادم که توی سطل آشغال پیداشد😐
  …………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *