بازگشت به صفحه نخست

فستیوال کایت؛ هندوستان - احمدآباد

جشن کایت‌ها به‌همراه جشن پونگال ( یا ماکارا سانکرانتی یا بیهو) در احمدآباد، استان گوجورات واقع در جنوب غرب هندوستان به‌صورت محلی و بین‌المللی برپا می‌شود. سراسر شهر پر از کایت‌های رنگارنگ می‌شود. برخی کایت‌های خود را با برنج و چیزهایی از این قبیل تزیین می‌کنند و با لامپ‌های کاغذی استوانه‌ای خود تا پاسی از شب به مسابقه می‌پردازند. دولت نیز در برپایی این جشن همکاری می‌کند. بازدیدکنندگان محلی و خارجی می‌توانند از نمایشگاه‌های اطراف صنایع دستی تهیه کنند و شاهد رقص‌های محلی باشند و غذاهای بومی را امتحان کنند. درضمن، مقامات مسئول جهانگردی نیز چادرهایی را برپا می‌‌کنند که به آن‌ها پاتانت ناگار به معنی شهر کایت‌ها، می‌گویند.

زمان: اواسط ژانویه
مکان: احمدآباد
حمل‌ونقل: از آن‌جا که این مکان یکی از مهم‌ترین شهرهای صنعتی هندوستان است، به‌سهولت می‌توانید از راه هوایی، راه‌آهن و جاده‌ای از سراسر کشور به آن‌جا دسترسی داشته باشید.
اسکان: مکان‌های اقامتی بسیاری بسته به مبلغ مورد نظر، وجود دارد.
اطلاعات بیشتر: شرکت توسعه جهانگردی گوجورات، دفتر مرکزی گاندهیناگار ۳۸۲۰۱۰، ساچیوالایای قدیمی، شماره ۱، طبقه دوم.

ترجمه از: اکرم اکبری

۱ نظر در “فستیوال کایت؛ هندوستان - احمدآباد”

  1. علیرضا اکبری نوشته است:

    با سپاس از سرکار خانم اکبری.
    ترجمه چنین مطالبی به خصوص برای متولیان گردشگری در کشور بسیار مفید است. به علاوه، اگر مشابه این کار درباره جشن ها و مراسم مختلف فرهنگی و اجتماعی در ایران انجام شود، مفیدتر خواهد بود. کار خانم سعادتیان را باید به داخل کشور سوق داد. اخیرا” گاهنامه ای دیدم کاملا” ایرانی (یعنی از این رویدادهای ساختگی و مبهم سه دهه اخیر خبری نیست).
    پیشنهاد بنده به خانم ها اکبری و سعادتیان و آقای نورآقایی این است که سالنمایی کاملا” ایرانی با توضیحات مختصر و مفیدی از حوادث قرنها پیش در بستر تاریخمان به شکل متداول امروزی (در قالب تقویم نامه های کنونی) فراهم کنند.

ارسال نظر

 
نام:
ایمیل (نمایش داده نخواهد شد):
وب سایت:


برای جلوگیری از فرستادن هرزنامه،‌کاراکتر های روبرو را در زیر وارد نمایید در صورت ناخوانا بودن اینجا را کلیک کنید
Click to hear an audio file of the anti-spam word