فستيوال كايت؛ هندوستان – احمدآباد

جشن كايت‌ها به‌همراه جشن پونگال ( يا ماكارا سانكرانتي يا بيهو) در احمدآباد، استان گوجورات واقع در جنوب غرب هندوستان به‌صورت محلي و بين‌المللي برپا مي‌شود. سراسر شهر پر از كايت‌هاي رنگارنگ مي‌شود. برخي كايت‌هاي خود را با برنج و چيزهايي از اين قبيل تزيين مي‌كنند و با لامپ‌هاي كاغذي استوانه‌اي خود تا پاسي از شب به مسابقه مي‌پردازند. دولت نيز در برپايي اين جشن همكاري مي‌كند. بازديدكنندگان محلي و خارجي مي‌توانند از نمايشگاه‌هاي اطراف صنايع دستي تهيه كنند و شاهد رقص‌هاي محلي باشند و غذاهاي بومي را امتحان كنند. درضمن، مقامات مسئول جهانگردي نيز چادرهايي را برپا مي‌‌كنند كه به آن‌ها پاتانت ناگار به معني شهر كايت‌ها، مي‌گويند.

زمان: اواسط ژانويه
مكان: احمدآباد
حمل‌ونقل: از آن‌جا كه اين مكان يكي از مهم‌ترين شهرهاي صنعتي هندوستان است، به‌سهولت مي‌توانيد از راه هوايي، راه‌آهن و جاده‌اي از سراسر كشور به آن‌جا دسترسي داشته باشيد.
اسكان: مكان‌هاي اقامتي بسياري بسته به مبلغ مورد نظر، وجود دارد.
اطلاعات بيشتر: شركت توسعه جهانگردي گوجورات، دفتر مركزي گاندهيناگار 382010، ساچيوالاياي قديمي، شماره 1، طبقه دوم.

ترجمه از: اكرم اكبري

دیدگاه ها

  1. عليرضا اكبري

    با سپاس از سركار خانم اكبري.
    ترجمه چنين مطالبي به خصوص براي متوليان گردشگري در كشور بسيار مفيد است. به علاوه، اگر مشابه اين كار درباره جشن ها و مراسم مختلف فرهنگي و اجتماعي در ايران انجام شود، مفيدتر خواهد بود. كار خانم سعادتيان را بايد به داخل كشور سوق داد. اخيرا” گاهنامه اي ديدم كاملا” ايراني (يعني از اين رويدادهاي ساختگي و مبهم سه دهه اخير خبري نيست).
    پيشنهاد بنده به خانم ها اكبري و سعادتيان و آقاي نورآقايي اين است كه سالنمايي كاملا” ايراني با توضيحات مختصر و مفيدي از حوادث قرنها پيش در بستر تاريخمان به شكل متداول امروزي (در قالب تقويم نامه هاي كنوني) فراهم كنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *