زيارت نوئسترا سنورا Nuestra SenoraPilgrimage؛ مكزيك – مكزيكو سيتي

از سراسر مكزيك،‌ زائران راه طولاني به سوي مكان مقدس ملي، باسيليكا در گوئادالوپ را راهپيمايي مي‌كنند تا ارادتشان را به قديس حمايت كنده آمريكا و مادر معنوي مكزيك ثابت كنند.
اين زيارت بخشي از مراسم روز ملي بزرگداشت ظهور مريم مقدس در قرن 16 قبل از ژوئان ديگو، سرخ پوست فروتن، است. از آن‌جايي كه وي بر فراز تپه تِپِياك (Tepeyac Hill) ايستاد، كه تونانتزين، الهه آزتك، يك بار بر آن ايستاده بود، ژوئان مريم مقدس را مي‌بيند كه به وي مي‌گويد تا او نيز به گوش اسقف‌هاي محلي برساند كه در آن نقطه كليسايي بسازند.
داستان ژوئان به سختي پذيرفته شد؛ اسقف‌ها اين داستان را تنها زماني پذيرفتند كه ژوئان شنلي كه به صورت معجزه آسا تصوير مريم قديس بر روي آن علامت‌گذاري شده بود را به آن‌ها نشان داد. دير (صومعه) ساخته شد و آن مكان به عنوان مكان مقدس مشترك براي آزتك‌ها و مسيحيان مورد تقديس قرار گرفت.
باسيليكاي مدرن و شگفت‌انگيز در سال 1976 ساخته شد، و قسمت قديمي آن به صورت موزه درآمد. در حياط آن مؤمنان با رويي خوش و شادمان به همراه صدها موسيقي‌دان و رقصنده هنر خود را به نمايش در مي‌آورند و زيارت كنندگان از اطراف به صورت زانو زده وارد آن مكان مي‌شوند و كيك ذرت به شكل مــريم مــقدس را مي‌خورند.
در درون صومعه و در مسير حركت، زائران تصوير مريم مقدس را مي‌بينند، بسياري از آن‌ها نذر‌هاي خود را ادا مي‌كنند و ستون‌هاي قديمي كه در اطراف آن‌ها پر از ميوه، گل، و شمع است را در آغوش مي‌گيرند. 

زمان: 12 دسامبر
مکان: باسيليكا در نوئسترا سنورا، گوئادالوپ، واقع در تپه تپِ ياك، در گوشه شمالي مكزيكو سيتي.
وسایل حمل و نقل: از سراسر دنيا تقريباً به‌راحتي مي‌توان توسط هواپيما به مكزيكوسيتي آمد. پس از آن سوار بر مترو شده و در ايستگاه لاويلا يا باسيليكا پياده شويد.
اقامت: در مكزيكوسيتي هتل‌ها و اقامت‌گاه‌هاي متعدد با قيمت‌هاي متنوعي مي‌توان يافت.
ارتباطات: دفتراطلاعات جهانگردي مكزيكو سيتي.
Tel: 5-525-9380

ترجمه از اكرم اكبري

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *