جلسه در سازمان

امروز از من خواسته شد تا به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروم و در رابطه با پیشنهاد “باغ ایرانی حقوق بشر” توضیح بدهم.

موضوع از این قرار بود که طرح توسط “امیر میری” (مدیر کلبه آقامیر) و مهندس وصالی (فرماندار پاسارگاد) به دست آقای “سلطانی فر” (معاون رییس جمهور و رییس سازمان) رسیده بود و ایشان ضمن استقبال از طرح، دستور داده بودند تا بررسی بیشتری در این مورد صورت بگیرد.

بنابراین ساعت 15 امروز در جلسه ای که با حضور آقای نعمتی، مشاور ارشد معاون گردشگری – خانم هزارجریبی: کارشناس حوزه ریاست – آقای ثابت: مشاور معاون گردشگری و مسوول امور استان ها – خانم اژدری: رییس اداره گردشگری دفتر برنامه ریزی و توسعه – آقای پورحسینی: معاون کمیته ملی طبیعت گردی – خانم فاضلی: کارشناس کمیته ملی طبیعت گردی – خانم نجوان: مسول روابط عمومی معاونت گردشگری برگزار شد.

توضیحات لازم را بر روی وایت برد ارائه دادم و همگی از طرح استقبال کردند. البته سوالاتی هم مطرح شد که در ادامه پیشروی طرح باید مد نظر قرار گیرد.

به هر حال، فکر می کنم یک قدم جلوتر رفتیم.

راستش اگر این طرح به عنوان ایده ایران در سازمان ملل مطرح نشود، کیفی برایم ندارد. اگر همه هم مخالف باشند، از ته دل ایمان دارم که ارزش دارد در این سطح مطرح شود. این طرح با چالش هایی روبرو هست ولی به نظرم همه اش قابل حل است مگر اینکه نخواهیم اجرا بشود.

دیدگاه ها

 1. آقامیر

  دستمریزاد آرش گرانقدر . قلمه هایی که در خزانه کاشتیم همگی سبز شده اند و بزودی عکسهایی آنها را منتشر می کنیم. امسال جشن انگور و مراسم شیره پزی را در باغچه حقوق بشر و کُرشک ( کار گاه شیره پزی )بطور مفصل انجام می دهیم و مقدمات آن با دستور کتبی مهندس وصالی جهت انشعاب ، آب ، برق ، گاز و تلفن دیروز صادر گردید و اداره گاز و مخابرات اعلان همکاری نموده اند. جشن انگور هر ساله از 10 مهر تا اواخر آبان انجام می گردد.
  شاد و پایدار و فرخنده زی
  ……………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. زنده باد شما.

 2. سیما(سلمان زاده)

  سلام و خسته نباشید
  به نظر میرسه توضیحات قبلی برای آقای سلطانی فر اینقدر جذاب و معنی دار بوده که به فاصله نسبتا کوتاهی درخواست جلسه توجیهی داشته اند
  پس تا همینجا هم دست گل شما و آقای میری و آقای وصالی درد نکنه قطعا کار بزرگیه و هیچکدوم از تصمیم گبرنده ها هم تجربه اش رو ندارند و این وضوع قدری پیشبرد اولیه طرح رو کند می کنه ولی نابرده رنج، گنج میسر نمیشه!
  اگه اطمینان ذارید (البته که همینطوره)که این کار درسته پس باید انجام بشه حتی در بدترین شرایط بدون حمایت دولت و غیر رسمی! اونوقت در فرآیند اجرا و و قتی که جوانب پروژه روشن یشه سروکله ذینفعان احتمالی پبدا میشه و همین هم کافیه
  گاهی لازمه طرح رو تحمیل کرد!
  هرجاتوی این روال (امیدوارم بی دردسر) کمکی از دستم برمیاد درخدمتم و برای پیشرفت طرح همکاری خواهم کرد
  ……………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. اگر قضییه جلو بره، احتیاج داریم به همه دوستان. سپاس که هستید.

 3. مریم ناوی

  سلام استاد
  علاوه بر بار علمي كه هميشه تو سايت وجود داره و نكات ارزشمندي رو به آدم ياد مي ده در طي اين مدت همراهي با سايت يك نكته اخلاقي بسيار ذيقيمتي را نيز فرا گرفتم. اوايل كه طرحي مورد اقبال مسوولين قرار مي گرفت و اينجا مطرح مي شد بلافاصله جيغ و دست و هورااااا به راه مي انداختم اما كم كم كه مواردي از ياس و نوميدي قرين ايده ها گرديد آموختم پس از هر توجهي كه مسوولين عزيز به ايده ها نشون دادن بايد قشنگ سنگين و رنگين مدتي نظاره گر باشي بي هيچ واكنشي! ( يك كلمه اي الان خيلي باب شده در شبكه هاي مجازي كه متاسفانه استعمالش در اين جو فرهيخته مناسب نيست ولي بقدري عمق معني رو نشون مي ده حيفه بكار نرود !به صورت نيمه سانسور شده مي نويسم اميد كه دوستان متوجه گرديده و بر بنده عفو فرمايند) اگر پس از چند ماهي دست اندر كاران گرام نريد… توش اونوقت شروع به ابراز احساسات نمايم! پس حالا منتظر طي شدن دوره ريدم… هستيم ! اگر بسلامتي گذر نموديم كه فبها المراد وگرنه كه موكدا توصيه مي نمايم هم سيفون رو بكشيد هم يك ساعتي تهويه رو روشن بزاريد!!
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام.

 4. محمود

  باسلام درود برارش خستگی ناپذیر
  ………………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. ارادتمندم محمود عزیز. خوبی؟ خیلی وقته ازت بی خبر هستم داداش.

 5. سیما(سلمان زاده)

  درود و خسته نباشید
  امیدوارم اوضاع باغ ایرانی رو به راه باشه
  راستش مقاله امروز خانم نیکنام در روزنامه فرهیختگان نگرانی منو برای باغ قوام تشدید کرد!!!
  خداکنه “نوکه میاد به بازار کهنه نشه دل آزار”
  سبز و پایدار مانید
  …………………………………………………………………………………………………………………………
  جواب: سلام. ما کارمون رو انجام میدیم و همیشه امیدها و ناامیدی ها هست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *