اطلاع رسانی دوباره

نشستي با عنوان  تعامل موزه‌ها، جامعه و رسانه‌هاي نوين به مناسبت روز جهاني موزه و هفته ميراث فرهنگي، درموزه ملي ايران برگزار مي‌شود. در اين نشست كه با همكاري انجمن صنفي راهنمايان گردشگري استان تهران، موزه ملي ايران، موزه ملك و موزه فرش برگزار مي‌شود، تعدادي از پژوهشگران حوزه هاي فرهنگي، وبلاگ نويس ها و علاقمندان به حوزه‌هاي فرهنگي و گردشگري گرد هم مي‌آيند و پيرامون موضوعات زير به بحث و گفتگو بنشينند. اين مباحث بر گرفته از شعار روز جهاني موزه‌ها در سال 2012 يعني ” موزه‌ها در جهان ِدر حال تغيير؛ چالش‌هاي جديد، الهامات جديد” است. محورهاي نشست عبارتند از:
–    آيا مي‌توانيم در جهانِ در حال تغيير و چالش، موزه‌اي طراحي كنيم كه بتواند چالش ايجاد كند و به تبع آن الهام دهنده باشد؟
–    چگونه مي‌توانيم شيي موزه‌اي را با ادبيات خاص موزه در وب به مردم معرفي كنيم؟ اين معرفي چه مشكلي را از مردم اين جهانِ در حال تغيير حل مي‌كند؟
–    از چه زاويه‌هايي مي‌توانيم به شيي نگاه كنيم؟ (تنوع الهاماتي كه از يك شيي مي‌توانيم به دست آوريم با توجه به تخصص و نگاهمان)
–    چگونه به موزه‌ها‌ بنگريم و چگونه آن‌ها را توصيف كنيم تا وارد زندگي مردم شوند؟ ( راهكارهايي كه موزه را به بخشي از زندگي مردم تبديل كند)

– …
حضور برای علاقمندان آزاد است:

زمان: ساعت ۱۴، روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه / مکان: خیابان امام خمینی، ابتدای سی تیر، آمفی تئاتر موزه ملی ایران

دیدگاه ها

 1. mirzajai

  استاد سلام چندین سال است که ایده ای بزرگ در سر دارم.خلاصه نوش آباد و کویرش پر است از سایتها و قلعه ها و تپه های دوره های مختلف تاریخی دور از چشم زیر خاک خفته که با پیگیری الان توسط یکی از دانشگاههای کشور با مجوز در حال کاوش و کار علمی هستند.به هر روی حفاظت و کاوش و بررسی علمی و بعد تبدیل آن به سایت موزه در این منطقه می تواند به جرات بگویم آوازه تاریخ بخشی از کشور را به گوش جهانیان برساند.اگر با برنامه پیش برویم.
  30محوطه و سایت و تپه در شعاع 20کیلومتری در یک منطقه تاریخی حرف برای گفتن دارد.
  بیاییم از این سایتهای تاریخی به عنوان موزه استفاده کنیم .هم مورد حمله حفاران غیر مجاز قرار نخواهد گرفت هم ازلحاظ پژوهشی و علمی به دستاوردهای بزرگیخواهیم رسید.
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. بسیار عالی.

 2. منصوره جمالی

  کی هست این نشست؟
  …………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. چهارشنبه، موزه ملی، از ساعت 14 تا 17

 3. ابوالفضل

  کلا آدم جالبی به نظر میرسین…:)))))
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. البته شاید در جزئیات خیلی هم جالب نباشم.

 4. hadiseh sadri

  salam aghayee nooraghayee khaste nabshid.man az danesh amoozane khanum Saadatian hastam. Website shoma ziad sarmizanam.webetun aliye. Mikhastam age moshkeli nadare farda khanum saadatian yek emza az shoma baraye man begirand.
  Dar panahe hagh
  ya Ali madad.
  …………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. در خدمت شما هستم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *