از نوشهر تا بوشهر

هر چند هنوز به نظر جديدتري براي سفر به دور دنيا دست پيدا نكرده‌ام، اما هر روز به آن فكر مي‌كنم تا به منطق قابل قبولي براي طراحي اين سفر برسم.

عجالتا به يك دوچرخه سواري دو هفته‌اي فكر مي‌كنم. عنوانش “از نوشهر تا بوشهر” و يك پيش‌سفر براي سفر به دور دنياست. در اين سفر ما از يك بندر شمالي در درياي مازندران به يك بندر جنوبي در خليج فارس ركاب مي‌زنيم و در مسير مهمان كساني خواهيم بود كه گردشگري بومي را در كشور احيا كرده‌اند.

اگر از ميان دوستان كسي ايده‌‌اي براي بهتر اجرا شدن اين سفر دارد، دريغ نفرمايد. در مورد زمان و بقيه‌ي موارد سفر بعدا خواهم نوشت.

دیدگاه ها

 1. طوبا

  آرش عزیز
  کاری که می خواهی بکنی، کار فوق العاده ایست اما…
  قبلش بگویم که اصلا نمی خواهم بار منفی به کارت بدهم ولی دو هفته، زمان بسیار کمی برای این برنامه است. اگر بخواهی به گردشگری بومی و … هم بپردازی کلی وقت کم می آوری. یک بار دیگر هم می گویم که این مهم است که تو چقدر برای این کار از لحاظ جسمی آماده باشی. باز هم دعوتت می کنم به برگزاری یک برنامه مشترک در یک مسیر از پیش تعیین شده برای محک زدن توانایی ها. یک جای خالی در برنامه ات بگذار، ارزشش را دارد.
  به امید دیدار…

 2. افشين عباس نژاد هنگامي

  آرش جان سلام ، خسته نباشيد .
  من به شماافتخار ميكنم فوق العاده زحمت ميكشيد اينكار شدنيست ميگويند خواستن توانستن است . شايد به زمان بيشتري نياز باشد در اينجاخواستار برنامه ريزي دقيق تري هستم .
  البته يك جزيره در دل خليج هميشه فارس وجوددارد كه اسمش هنگام است ميتوانيم خدمتگذاري كنيم ،البته اگر قابل بدانيد .يك تيكه نان محلي يا يك تيكه ماهي كباب وسرخ شده تازه با يه لقمه برنج هواري در كلبه فقيري ما هنگاميها . حتي براي ديدن جبير ها و خاردم مصري در جزيره كه با ركاب زدن دوچرخه البته من هم يك دوچرخه دارم كه ميتوانم در هنگام باهاتون بيام تا جمع مان جمع شود . شما كه مارا شرمنده خود كرده ايد اگر ما بتوانيم قدري از آنها را جبران كنيم كه باز هم نميتوان…دوستت داريم با آنهمه محبت ومهربانيت .موفق ومؤيد باشيد ومنتظرتان هستيم هرچند نفر كه باشيد .باسپاس ( افشين عباس نژاد هنگامي )

 3. رها

  با سلام واحترام
  اقا لطفا به من بگویید جند روز به کجا…………………………………..سفر…………………..کنم؟
  حوصله هیچکس را ندارم و…………..نمیخواهم ادمیزاد ببینم.
  ممنون؛تا…………….همیشه
  …………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: متاسفانه در این مواقع همه جا آدمیزاد هست. یا برید قله ی دماوند، یا برید وسط کویر، یا برای چند روز به خارج از ایران سفر کنید.

 4. حسین ستوده(اهورا)

  آرش جان باز هم سلام.این مطلبت رو تازه خوندم(سفر دوردنیا با دوچرخه)من دو سه سالی میشه که دارم خودمو برای این برنامه آماده میکنم.دنبال یک همپای با تجربه میگشتم تا اینکه این مطلب رو دیدم….هگر مارو قبول داری تو تمام مراحلش همراهیت میکنم.
  ……………………………………………………………………………………………………………….
  جواب: سلام. اگر قسمت شد، در خدمتیم.

 5. احسان

  سلام
  هفت سال بيش مسير سنندج تا قشم رو دقيق تو دو هفته ركاب زدم
  اين كار شدنيه و فوق العاده ست
  انجامش بدين و از تك تك لحظاتش لذت ميبري ليدر
  ………………………………………………………………………………………………………………………………………..
  جواب: سلام. زنده باد شما.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *